Postępy na budowie Galerii Hosso w Świebodzinie

Grupa Hosso realizuje nowy projekt handlowy w Świebodzinie. Galeria o powierzchni 12 tys. mkw. będzie gotowa w trzecim kwartale 2018 roku.

Galeria Hosso w Świebodzinie to już drugi, po galerii w Gubinie, projekt w województwie lubuskim realizowany przez Grupę Hosso. Obiekt jest zlokalizowany w sąsiedztwie słynnej figury Chrystusa Króla, przy głównym zjeździe z drogi S3.

Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, obecnie na terenie budowy trwa montaż elementów konstrukcyjnych Galerii Hosso.

– W chwili obecnej wykonywane są prace związane z wylewaniem fundamentów i montaż słupów prefabrykowanych na przygotowanych wcześniej stopach fundamentowych. W zakładzie prefabrykacji Pekabex-Bet S.A. w Poznaniu kończy się obecnie produkcja elementów nośnych – słupów i dźwigarów sprężanych, które od 12 marca są regularnie dostarczane do Świebodzina, gdzie trwa ich nieprzerwany montaż na placu budowy. Prace trwają zgodnie z harmonogramem. Jeszcze w tym roku Świebodzin dołączy do blisko 10 obiektów działających pod szyldem Hosso. Już na koniec czerwca planowane jest wydawanie lokali najemcom – mówi dla Retailnet Katarzyna Meger-Dziechciarz z Grupy Hosso.

Budowa Galerii Hosso w Świebodzinie

Budowa Galerii Hosso w Świebodzinie

Galeria powstanie na działce o powierzchni 25 tys. mkw. Będzie to budynek parterowy, w pełni klimatyzowany, o łącznej powierzchni ponad 12 tys. mkw., przy obiekcie pojawi się 400 miejsc parkingowych. Grupa Hosso w ostatnim czasie wybrała generalnego wykonawcę inwestycji. Inwestor zapowiedział otwarcie obiektu w III kwartale 2018 roku. Wśród najemców pojawią się ogólnopolskie sieci handlowe z szeroką ofertą modową, sportową, obuwniczą oraz AGD, dużą przestrzeń zająć mają kawiarnie i restauracje, nie zabraknie również oferty związanej z usługami, rozrywką, fitnessem oraz przestrzenią dla najmłodszych.