Komfort dołączył do grona najemców Atut Ruczaj

Atut przy ul. Bunscha w Krakowie sukcesywnie buduje tenant mix obiektu. W ostatnim czasie do grona najemców dołączył sklep Komfort, zajmując lokal o powierzchni 500 mkw. KG Group – inwestor i deweloper centrum handlowego Atut Ruczaj – planuje otwarcie obiektu w drugiej połowie 2018 roku.

– W naszej strategii rozwoju podążamy za miejscami w których odbywa się naturalny ruch klienta. Stawiamy na dobrze skomunikowane lokalizacje przy dużych osiedlach lub skupiskach domów. Pragniemy towarzyszyć klientom w ich codziennych zakupach, inspirując do modnej i funkcjonalnej aranżacji wnętrz – mówi Robert Stachniak, Dyrektor ds. Rozwoju i Zarządzania Nieruchomościami w Sklepy Komfort S.A. – W przypadku sklepów Komfort bardzo ważny jest również łatwy dostęp do parkingu. Sprzedajemy asortyment o dużych gabarytach, dobrze więc, by klient mógł podjechać jak najbliżej sklepu. Atut przy ul. Bunscha w Krakowie spełnia wszystkie te kryteria, dlatego jest to idealna lokalizacja dla salonu Komfort – dodaje R. Stachniak.

Komfort to sklep oferujący duży wybór dywanów, podłóg drewnianych, paneli oraz akcesoriów do montażu i pielęgnacji podłóg.

– Z roku na rok rośnie zainteresowanie Polaków branżą wnętrzarską. Wzrost zamożności oraz większa świadomość w zakresie designu sprawia, że Polacy coraz częściej poszukują elementów wykończenia wnętrz o wysokim standardzie, oryginalnych. Nierzadko korzystają z doradztwa projektantów i architektów wnętrz. Sklep Komfort, będący liderem na polskim rynku w branży podłóg jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta. Najwyższej jakości asortyment oraz rzetelne doradztwo obsługi sklepu sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

6,8 tys. GLA w Atut Ruczaj

Atut Ruczaj to obiekt handlowy typu convenience, przeznaczony na szybkie i komfortowe zakupy. Na 6,8 tys. mkw. powierzchni najmu zlokalizowanych będzie ok. 13 lokali handlowo-usługowych, a na parkingu znajdującym się przed obiektem znajdzie się miejsce na około 145 pojazdów. Wśród najemców znajdą się m.in. Lidl, Pepco, Rossmann, apteka Ziko, a także cukiernio-piekarnia Buczek. Tenant mix uzupełnią sklepy modowe.

Za komercjalizację Atut Ruczaj odpowiada firma BOIG Property Consulting.

Krakowskie centrum handlowe Atut przy ul. Bunscha zlokalizowane jest w jednej z najszybciej rozwijających się dzielnic Krakowa – Ruczaj, przy osiedlu Europejskim. Klientami centrum będą nie tylko mieszkańcy Ruczaju, usytuowanych jest tu kilka obszarów zabudowań jednorodzinnych: Pychowice, Mochaniec, Skotniki, Kobierzyn. W pobliżu centrum znajduje się także Krakowski Park Technologiczny oraz Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego. Świetna lokalizacja łączy się z dużym catchmentem obiektu. W bezpośrednim pieszym zasięgu obiektu znajduje się 30 tys. osób, ale już do 10 min. jazdy samochodem liczba ta rośnie do 150 tys. potencjalnych klientów.

Budowa Atut Ruczaj ruszyła we wrześniu 2017 roku. Generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau Sp. z o. o. Koncepcję architektoniczną obiektu opracowało biuro projektowe BRK S.A. z Krakowa.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu, Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie i w Krakowie przy ul. Grażyny. Planowane są także kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj – aktualnie w budowie, Atut Złocień, Atut Bielany oraz obiekt Suchej Beskidzkiej. Zaletą wszystkich obiektów jest lokalizacja – centra handlowe Atut powstają na terenie gęsto zaludnionych osiedli, w zamożnych strefach czy przy głównych szlakach komunikacyjnych miast. Format każdego obiektu dostosowany jest do potrzeb zakupowych okolicznych mieszkańców.