Europa Centralna rozszerza strefę rozrywki

W gliwickim Centrum Handlowym Europa Centralna rusza jedyna na świecie taka wystawa – Galeria Stalowych Figur. Tym samym park handlowy rozszerza swoją strefę rozrywki dla klientów. W centrum funkcjonuje już park trampolin i Kolejkowo – największa makieta kolejowa w Polsce.

Wystawa Galerii Figur Stalowych to jedyny tego typu projekt na świecie. Stworzona  została w Polsce, ale zyskała już światową sławę. Od 17 marca można ją podziwiać w Europie Centralnej w Gliwicach. Takiej możliwości nie ma w żadnym innym centrum handlowym na świecie.

– Zawsze staramy się przygotowywać najciekawsze i unikatowe wydarzenia dla wszystkich, którzy nas odwiedzają. To świetna atrakcja dla całych rodzin, więc idealnie pasuje do naszego park handlowego, w którym mocno stawiamy na ofertę rodzinną – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna.

Nowatorski projekt

Gliwicką wystawę tworzy 85 rzeźb powstałych z recyklingu starych elementów codziennego użytku, głównie części samochodowych. Na wystawie będzie można podziwiać figury postaci bajkowych, ludzi światowego show-biznesu oraz zwierzęta. Wyjątkowe wrażenie na odwiedzających mogą zrobić rzeźby samochodów i motocykli najdroższych światowych marek zrealizowanych w skali 1:1. Będzie można je nie tylko zobaczyć, ale również dotknąć i wsiąść do nich. Największe ważą ponad 1 tonę.

europa-centralna-wystawa

Wystawa w CH Europa Centralna

Kolekcja, którą będzie można oglądać w Europie Centralnej to przykład współczesnego pop-artu. Pomysłodawcą jest Polak – Mariusz „Jose” Olejnik, właściciel pruszkowskiego „Skupu Złomu przy Czołgu”. Sześć lat temu zaczął wykorzystywać złom do tworzenia rzeczy, których nikt wcześniej nie próbował na tak wielką skalę kreować. Dziś eksponaty są wykonywane przez 120 osób na całym świecie. Wśród nich są rzemieślnicy – artyści, którzy nie potrafią obsłużyć telefonu komórkowego czy komputera, ale na kamieniu używając palnika i młotka są w stanie odtworzyć każdą twarz na podstawie otrzymanej fotografii.

Szeroka oferta centrum

Europa Centralna jest zlokalizowana przy skrzyżowaniu autostradowym Gliwice-Sośnica. Nieruchomość to unikatowe połączenie parku handlowego i galerii o łącznej powierzchni handlowej 67 000 metrów kwadratowych z 2 300 miejscami parkingowymi. W gronie najemców Europy Centralnej znajdują się takie marki jak: Tesco Extra, MediaMarkt, RTV Euro AGD, Jula, Sports Direct, Jysk, Jula, Sports Direct, H&M, Stradivarius, Bershka, Solar, Lindex, Rossmann, Douglas, House of Air i Kolejkowo.

APSYS, zarządca Centrum, jest jednym z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji.