SCF 2018: Hosso z nowymi projektami w budowie

Trwa budowa Galerii Hosso w Świebodzinie, Gubinie, Drawsku Pomorskim. Wkrótce rusza budowa parku handlowego w Złocieńcu oraz galerii w Barlinku. Trwają intensywne prace nad projektami na 2019 i 2020 rok. Swoją ofertę Hosso zaprezentuje dzisiaj, podczas targów Shopping Center Forum 2018 Exhibition & Awards.

Bardzo zaawansowane są prace nad 3 kolejnymi Galeriami Hosso w województwach zachodniopomorskim i lubuskim. Jako pierwsza w 2018 roku do użytku oddana zostanie Galeria w Gubinie – powierzchnia całkowita budynku przekroczy 11 tys. mkw., a jej otwarcie zaplanowano na II połowę 2018 roku. To transgraniczne miasto jest chętnie odwiedzane przez mieszkańców niemieckiego Guben oraz okolicznych miejscowości.

– Dzięki łagodnej zimie nasze prace posuwają się zgodnie z harmonogramem i na przełomie lata i jesieni będziemy mogli zaprosić mieszkańców do siebie. Nasza Galeria oddalona jest zaledwie 100 m od jedynego przejścia granicznego dlatego musieliśmy stworzyć ofertę zarówno dla polskich jak i niemieckich klientów. Wśród najemców, oprócz marek modowych, sportowych i elektroniki, pojawi się tak oczekiwany w Gubinie klub fitness oraz szeroka oferta gastronomii m. in. z kuchnią polską oraz bliskowschodnią – mówi Anna Hawrylik, Dyrektor ds. komercjalizacji.

Więcej powierzchni handlowej

Kolejną inwestycją realizowaną w 2018 roku jest Galeria Hosso w Świebodzinie. Prace posuwają się dynamicznie i inwestor zapowiedział ich zakończenie na czerwiec. Popularne marki i lokalni najemcy zajmą obiekt o wielkości 12 tys. mkw. do którego przynależeć będzie 400 miejsc parkingowych. Na uwagę zasługuje lokalizacja galerii – tuż przy zjeździe z głównej trasy S3, w sąsiedztwie figury Chrystusa Króla, przy dużym skupisku osiedli.

Trwa również budowa Galerii w Drawsku Pomorskim, która wystartowała wcześniej niż zapowiadał to inwestor. Galeria zostanie oddana do użytku jeszcze w tym roku.

Hosso realizuje również park handlowy w Złocieńcu. Inwestor ma już pozwolenie na budowę i jest na finiszu wyboru generalnego wykonawcy. Zakończenie prac zapowiedziane jest jeszcze na ten rok. Za chwilę rozpocznie się również budowa galerii w Barlinku, gdzie prowadzane są ostatnie ustalenia dotyczące projektu.