Zarząd Muszkieterów zadowolony z wyników. Zapowiada inwestycje

Grupa Muszkieterów – właściciel blisko 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché – nie zwalnia tempa ekspansji. Zarząd Grupy postrzega rynek handlu detalicznego w Polsce jako ukształtowany, jednocześnie oceniając, iż przy zachowaniu dotychczasowej dynamiki posiada on niezmiennie duży potencjał wzrostu.

– Nasze wyniki za rok 2017 są powodem do dumy i jednocześnie wielką motywacją do dalszej pracy. Mamy nadzieję, że nasze działania w 2018 roku przyniosą równie satysfakcjonujące efekty – mówi Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Grupa Muszkieterów planuje kolejne wdrożenia

Jak zapowiada Marc Dherment właściciele sklepów Bricomarché i Intermarché wraz z pracownikami Grupy intensywnie pracują nad wdrożeniem kolejnych inicjatyw handlowych.

Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce

Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce

– Ich celem jest wsparcie nas w walce o polskiego klienta oraz osiągnięciu kolejnych sukcesów. Polski rynek i jego trwająca konsolidacja wymagają od nas coraz śmielszych i skuteczniejszych działań. Mamy świadomość możliwości, które stoją przed nami zarówno na rynku DIY, jak i na rynku spożywczym, ale także wyzwań, które konkurencyjność polskiego rynku stawia przed nami. Jesteśmy w pełni zmobilizowani, aby i w tym roku budować siłę Grupy i wzrost naszych obrotów – podkreśla dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Grupa Muszkieterów w 2018 roku planuje otwarcie około 20 nowych supermarketów Bricomarché i Intermarché, a także uruchomienie kolejnych składów budowlanych Bricomarché oraz stacji paliw przy marketach Intermarché. Również w tym roku Grupa planuje prace nad stworzeniem nowej globalnej strategii marketingowej oraz nad wdrożeniem multiformatowości i rozwiązań wspierających multikanałowość. Grupa na inwestycje w tym roku w Polsce planuje przeznaczyć ponad 100 milionów złotych.

380 supermarketów Intermarché i Bricomarché

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy prawie 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13,7 tys. osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.