Grupa Hosso na SCF: Hosso Gubin na finiszu

Grupa Hosso weszła już w etap bezpośrednich przygotowań przed otwarciem Galerii w Gubinie, które zaplanowane jest na ostatni kwartał 2018 roku. Wydane zostały już pierwsze lokale najemcom. Ten i pozostałe obiekty należące do Grupy Hosso zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2018 CEE Exhibition & Conference.

– Budowa galerii handlowej w centrum miasta jest przywróceniem tej części Gubina przedwojennego charakteru handlowego. Widoczny zza mostu granicznego w Guben obiekt Hosso będzie stanowił prawdziwą wizytówkę naszego miasta – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Krzysztof Kaciunka z Urzędu Miejskiego w Gubinie, odpowiedzialny za kontakt z mediami i inwestorami.

Galeria Hosso w Gubinie zlokalizowana jest w bardzo atrakcyjnym miejscu – jedyne 100 metrów od niemieckiej starówki w Guben, tuż przy moście łączącym Polskę z Niemcami. Według oczekiwań ma to być pierwsze i największe centrum handlowo-rozrywkowe w tym regionie. Jego bogata oferta została przygotowana zarówno dla rodzimych konsumentów, jak i niemieckich klientów z całego regionu, dla których Polska nadal jest bardzo atrakcyjna pod względem zakupowym jak i szerokiego wachlarza oferowanych usług.

Mix najemców

– Decydując się na budowę galerii w mniejszych miejscowościach musimy bardzo dokładnie ustalić profil klienta i jego oczekiwania. Każde miasto ma swoją specyfikę, dla której musimy dobrać wachlarz najemców. Bogata i różnorodna oferta, jest kluczem do osiągnięcia pożądanego dla nas oraz najemców wyniku finansowego – mówi Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji.

Galerię w Gubinie wyróżnia nie tylko lokalizacja, ale i doskonale skompletowany mix najemców będący odpowiedzią na potrzeby potencjalnych klientów. Galeria oddalona jest zaledwie 100 m od jedynego przejścia granicznego, dlatego stworzona została oferta zarówno dla polskich jak i niemieckich klientów.

Na 11 tys. mkw. rozplanowanych na trzech kondygnacjach Galerii zaplanowano bogaty tenant-mix, który tworzyć będą m.in. CCC, Hebe, Pepco, Neonet, Sinsay, Diverse, Big Star, Martes Sport, Yes oraz Carrefour.

Na ostatnim piętrze Galerii do dyspozycji klientów będzie przestrzenny foodcourt m.in. z restauracją Olimp i kuchnią orientalną, z którego będzie można podziwiać zabytkową Farę. Tuż obok zlokalizowane będzie nowoczesne Centrum Fitness Quanfit spełniające wysokie standardy i oczekiwania klientów. To jednak nie wszyscy najemcy, którzy będą obecni w galerii. Pełną listę poznamy w nieco późniejszym terminie.

– W Gubinie brakuje takiej galerii handlowej. Jest to miejsce wyczekiwane przez lokalną społeczność i rodzimych przedsiębiorców, którzy zamierzają przenieść swoją działalność do nowego obiektu. Również dla samego miasta nowa inwestycja przyniesie wiele korzyści – spowoduje spadek bezrobocia i wzrost wpływów do budżetu miasta z tytułu podatków – mówi Krzysztof Kaciunka.

Gubin to miasto liczące blisko 17 tys. mieszkańców, niemiecki Guben zamieszkuje około 22 tys. mieszkańców. Według szacunków inwestora w oddziaływaniu centrum znajdzie się nawet 130 tys. osób. Otwarcie Galerii Hosso w Gubinie zaplanowane jest na ostatni kwartał 2018 roku.