Gino Rossi podpisało list intencyjny w sprawie sprzedaży Simple

Zarząd Gino Rossi podpisał ze spółką OTCF, właścicielem marki 4F, list intencyjny w sprawie sprzedaży 100 proc. akcji w Simple Creative Products SA.

Gino Rossi poinformowało, że list intencyjny nie ma wpływu na dotychczasowe negocjacje toczące się w sprawie sprzedaży Simple Creative Products z Monnari Trade. Strony uzgadniają obecnie porozumienie dotyczące spłaty 4 mln zł zobowiązań Simple Miss Class spółce zależnej Monnari.

Jak informuje Gino Rossi, OTCF wpłaci 1 mln zł zaliczki na poczet transakcji. Dokumentacja transakcyjna zostanie uzgodniona w ciągu 30 dni.

Przypomnijmy, że 18 lipca br. Zarząd Gino Rossi S.A. otrzymał niewiążącą ofertę zakupu 100 proc. akcji spółki Simple Creative Products. Oferta zakłada zapłatę przez nabywcę 12 mln zł tytułem nabycia ww. akcji wraz z zadłużeniem Simple Creative Products. Na początku września Miss Class, spółka zależna Monnari, dokonała jednak zajęcia komorniczego na rachunku Simple na kwotę 6 mln zł.

Międzynarodowa sieć Gino Rossi i Simple

Gino Rossi zarządza portfelem uznanych na polskim rynku modowym marek: Gino Rossi oraz Simple Creative Products. W ofercie Grupy Gino Rossi znajduje się obuwie damskie i męskie, torebki i akcesoria skórzane oraz odzież damska. Wszystkie produkty charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem oraz doskonałą jakością wykonania. Gino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje pozycję lidera w segmencie obuwia ze średniej i wyższej półki. Własna sieć sprzedaży Gino Rossi obejmuje około 90 salonów w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja).

Simple Creative Products to czołowa marka na polskim rynku luksusowej odzieży damskiej, oparta na bezpretensjonalnej prostocie, wyrafinowanym, eleganckim i kreatywnym wzornictwie. Sieć sprzedaży Simple CP obejmuje około 60 salonów własnych w Polsce. Sprzedaż Gino Rossi i Simple CP prowadzona jest także w sklepach internetowych.