Projekty Atut na Shopping Center Forum 2018

Spółka KG Group, specjalizująca się w budowie obiektów handlowo-usługowych, po raz kolejny zaprezentuje swoje projekty podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2018. Inwestor i deweloper centrów handlowych Atut przedstawi nowe inwestycje.

KG Group dynamicznie rozwija sieć centrów handlowych w formacie convenience. W budowie obecnie są dwa obiekty w Krakowie – Atut Ruczaj na ul. Bunscha, położony w jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa oraz zlokalizowany przy ul. Agatowej Atut Złocień. Wkrótce rozpocznie się również budowa Atutu przy ul. Ks. Józefa, w prestiżowej dzielnicy Bielany.

–  Budowa i komercjalizacja centrum Atut Ruczaj przebiega w dwóch etapach. W pierwszej fazie Atut Ruczaj zostało nam zaledwie kilka procent powierzchni do wynajęcia. Przed nami negocjacje dotyczące drugiego etapu oraz centrów Atut Złocień i Atut Bielany, w których większość powierzchni również została już wynajęta oraz pozostałych naszych inwestycji. Targi Shopping Center Forum są dobrym narzędziem promocji i platformą bezpośrednich spotkań z najemcami, które każdego roku procentują nowymi umowami – komentuje Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

KG Group z Atutami na Shopping Center Forum

Z przedstawicielami spółki KG Group oraz agentami ds. najmu będzie można porozmawiać na stoisku BOIG.

Wśród zaprezentowanych przez KG Group projektów znajdą się również 2 retail parki Atut Kraków o łącznej powierzchni około 21 tys. mkw., w których znajdą się sklepy z wyposażeniem wnętrz, sklepy spożywcze, popularne sieci dyskontowe oraz jeden z największych w Krakowie klubów fitness. Atut Kraków będzie częścią powstającego na 15 ha kompleksu handlowego o powierzchni ponad 60 mkw.  W jego ramach powstaną także centrum Cracovia Outlet (21 000 mkw.) oraz bardzo duży salon handlowo-wystawienniczy Agata Meble (ok. 14 000 mkw.).

Podczas SCF 2018 targów KG Group zaprezentuje również centra Atut, które powstaną w Bełchatowie i Suchej Beskidzkiej.

Centrum Handlowe Atut Ruczaj pojawi się na mapie Krakowa już pod koniec 2018 roku, a Atut Złocień w I kwartale 2019 roku. Na przyszły rok zaplanowane jest również otwarcie Atutu Bielany oraz Atutów w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie. Zakończenie budowy Atut Kraków planowane jest natomiast na 2020 rok.

Sześć obiektów pod wspólną nazwą Atut działa już w Węgrzcach k/Krakowa, Pruszkowie, Krakowie przy ul. Grażyny, a także w Sosnowcu, Łodzi i Jaworzu.