Szczegóły inwestycji Cracovia Outlet na Shopping Center Forum 2018

Spółka KG Group zaprezentuje swoje projekty podczas jesiennej edycji targów Shopping Center Forum 2018. Inwestor i deweloper centrów handlowych znany między innymi z oferty centrów Atut przedstawi także swój flagowy projekt, który powstaje w Krakowie – centrum Cracovia Outlet.

Centrum Cracovia Outlet powstanie w ramach parku handlowego o powierzchni blisko 60 tys. mkw., znajdującego się na obszarze 15 ha. Na 21 tys. mkw. centrum outlet planowanych jest 120 sklepów znanych i pożądanych marek w stałych przecenach. W skład całego kompleksu typu mixed-use będą wchodzić również wielkopowierzchniowy sklep Agata Meble i 2 parki handlowe typu convenience ze sklepami z wyposażeniem wnętrz, bogatą ofertą spożywczą, popularnymi sieciami dyskontowymi i jednym z największych w Krakowie klubów fitness. Dzięki temu w jednym miejscu można będzie zrobić zakupy z różnych kategorii.

Pozaoutletowa oferta Cracovia Outlet

Zgodnie z tą koncepcją centrum Cracovia Outlet będzie korzystać z efektu synergii, uzyskiwanego przez połączenie wielu funkcji handlowych w jednym miejscu. Obecność szerokiej dodatkowej oferty pozaoutletowej wpłynie na wyższą częstotliwość odwiedzin w porównaniu do centrów outletowych, które nie dają takiej możliwości.

Centrum Cracovia Outlet jest koncepcyjnie i architektonicznie tworzone według aktualnych standardów, na bazie rozwiązań dopasowanych do rynku, a nie odwrotnie. Jego położenie na terenie kompleksu handlowego, przestrzenie zewnętrzne i wewnętrzne, oferta wynajmu powierzchni, a także teren własnej infrastruktury komunikacyjnej wewnątrz kompleksu handlowego są odzwierciedleniem współczesnych trendów.

Lokalizacja centrum Cracovia Outlet to także mocna strona tej inwestycji. Centrum jest bardzo dobrze skomunikowane  z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław oraz z  drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się w różne części miasta. Obiekt znajduje się w centralnej części miasta, w strefie kojarzonej już z handlem.

Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z parkiem handlowym planowane jest na drugą połowę 2020 roku

Z przedstawicielami spółki KG Group oraz agentami ds. najmu będzie można porozmawiać podczas targów na stoisku BOIG.

KG Group to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie i Krakowie przy ul. Grażyny, Sosnowcu, Łodzi i Jaworzu,oay. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj (obecnie w budowie I etap, II etap planowany na pierwszą połowę 2020 roku), Atut Złocień (otwarcie planowane na I kwartał 2019 roku), Atut Bielany, jak również obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie.

Za komercjalizację centrum Cracovia Outlet odpowiada BOIG Property Consulting, firma od lat działająca na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Zaufanie, którym cieszy się na tym rynku, poparte jest wieloletnią współpracą z takimi firmami, jak Capital Park, Fashion House, Dekada Realty, Gemini Holdings, obiekty handlowe Focus Mall i Focus Park czy Ptak Outlet. BOIG jest także doświadczonym dostawcą usług związanych z wynajmem powierzchni handlowej w centrach typu outlet.