Acteeum: Martes Sport nowym najemcą Galerii Chełm

Martes Sport dołączył do Galerii Chełm, której otwarcie planowane jest na drugą połowę 2019 roku. Nowy salon sportowy tej marki zajmie lokal o powierzchni 985 mkw. i będzie największym sklepem z artykułami sportowymi w Chełmie.

Współinwestor oraz podmiot komercjalizujący Galerię Chełm – Acteeum – podpisał właśnie umowę najmu lokalu handlowego z siecią Martes Sport. Dzięki niej, ta wiodąca marka sklepów z artykułami sportowymi zaoferuje klientom swoje towary w najnowszym, komfortowym salonie sprzedaży, na powierzchni 985 mkw. Obecność Martes Sport w chełmskim centrum handlowym udostępni klientom z Chełma oraz okolic niezwykle szeroką gamę produktów z obszaru sportu i rekreacji bez konieczności podróży do odległych ośrodków miejskich.

Martes Sport wybrał Galerię Chełm

– Martes Sport kontynuując ekspansję krajową otwiera swój sklep w Chełmie, gdyż jest to miasto z potencjałem i dużym zasięgiem rynkowym. Dodatkowym atutem jest umiejscowienie Galerii Chełm przy głównym węźle komunikacyjnym miasta. Należy także podkreślić, że budowany obiekt – to długo wyczekiwany w mieście format – obecnie w Chełmie funkcjonuje tylko park handlowy – wyjaśnia Tomasz Barchański, Expansion Manager Martes Sport.

Martes Sport to sieć wielkopowierzchniowych sklepów sportowych, w których ofercie znajdują się markowe artykuły sportowe i rekreacyjne. Oferta Martes Sport skierowana jest do wymagających klientów, przywiązujących dużą wagę do marki i jakości. Trafia w gusta zarówno wytrawnych sportowców, jak i tych, którzy dopiero szukają odpowiedniej dla siebie dyscypliny. Dzięki przejrzystej ekspozycji produktów sklepy Martes Sport są nowoczesne, przyjazne dla klienta oraz oddają klimat i atmosferę sportu. Funkcjonalna i tematyczna organizacja działów sportowych w sklepie pozwala na łatwe poruszanie się po obiekcie oraz szybkie zlokalizowanie poszukiwanego artykułu.

Prężny i konsekwentny rozwój marki sprawił, że aktualnie sieć Martes Sport to ponad 280 sklepów sportowych w całej Polsce.

Otwarcie w drugiej połowie 2019 r.

Galeria Chełm na powierzchni 17,5 tys. mkw. zaoferuje 55 lokali handlowych oraz ponad 550 miejsc parkingowych. Działka, na której powstanie nowe centrum handlowe zlokalizowana jest ona u zbiegu ulic Lubelskiej i Rejowieckiej (także stanowiącej obwodnicę Chełma), w miejscu, stanowiącym główny węzeł komunikacyjny miasta. Swym zasięgiem Galeria Chełm obejmie blisko 300 tys. mieszkańców oraz ruch przygraniczny z Ukrainą i Białorusią.

Wśród najemców, którzy otworzą swoje salony w Galerii Chełm są już tak znane marki jak Lidl, CCC, Smyk, Rossmann czy RTV Euro AGD. Na rok przed otwarciem, poziom komercjalizacji obiektu przekroczył już 70 proc.

Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w trzecim kwartale 2018 roku, zaś otwarcie obiektu zaplanowano na drugą połowę 2019 roku.