Dwie nowe marki dołączą do Cracovia Outlet

Centrum Cracovia Outlet – projekt realizowany przez firmę KG Group – powstanie w ramach kompleksu typu mixed-use na 15-hektarowym obszarze w centralnej części Krakowa.

Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu. Planowanych jest 120 sklepów, oddawanych do użytku w dwóch fazach. Do grona najemców powierzchni handlowej obecnie dołączają Vistula i W. Kruk.

– Centrum outlet jest bardzo dobrze skomunikowane z autostradą A4, łączącą Rzeszów, Kraków i Wrocław oraz z  drogą ekspresową S7, łączącą Gdańsk z Krakowem. Obydwie drogi nie tylko stanowią główne krajowe trasy przelotowe, ale również wpisują się w infrastrukturę miejską jako arterie komunikacyjne popularne wśród mieszkańców Krakowa i służące do przemieszczania się w różne części miasta. Obiekt znajduje się w części centralnej, w strefie kojarzonej z handlem. Z wymienionych względów lokalizacja należy do najważniejszych atutów centrum Cracovia Outlet – mówi Marcin Rydz Dyrektor ds. Rozwoju i Inwestycji Vistula Group S.A.

– W najbliższym sąsiedztwie centrum dynamicznie rozwija się infrastruktura mieszkaniowa. Powstają nowe osiedla, w których zamieszkują nowe grupy lokatorów. To dobra obietnica lojalnej grupy klientów. Na terenie parku handlowego zaplanowany jest też miejski przystanek autobusowy, który będzie stanowić niewątpliwe ułatwienie komunikacyjne dla gości centrum. Wpisując obiekt w lokalizacją, która jest silnie skomunikowana z miastem deweloper zadbał o to, by system parkingu stanowił możliwie najbardziej komfortowe rozwiązanie dla zmotoryzowanych. Zostaną przygotowane 2 wjazdy od ulicy Nowohuckiej z możliwością skorzystania z miejsc na terenie obszernego parkingu naziemnego i podziemnego – dodaje Marcin Rydz, Pełnomocnik Zarządu ds. rozwoju i inwestycji W. Kruk.

Za komercjalizację centrum Cracovia Outlet odpowiada BOIG Property Consulting, firma od lat działająca na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, doświadczony dostawca usług związanych z wynajmem powierzchni handlowej także w centrach typu outlet.

Kluczem lokalizacja centrum Cracovia Outlet

Cracovia Outlet to nowoczesny park handlowy powstający w centralnej części Krakowa. Bardzo dobre połączenie z autostradą A4 i drogą ekspresową S7 sprawia, że zakupy będą mogły tu robić także osoby spoza aglomeracji krakowskiej. Architektura obiektu pozostaje w zgodzie z dynamicznie rozwijającymi się w okolicy inwestycjami mieszkaniowymi. Oprócz pokaźnej powierzchni oraz imponującej oferty atutem centrum Cracovia Outlet jest sąsiedztwo innych centrów handlowych i targowo-kongresowych. Na klientów czekać będzie około 2000 miejsc parkingowych. Otwarcie centrum Cracovia Outlet wraz z całym kompleksem handlowym zaplanowano na drugą połowę 2020 roku.

KG Group to holding spółek, których główny cel stanowi ogólnopolska działalność deweloperska w zakresie budownictwa komercyjnego i mieszkaniowego. Atutem firmy jest wyjątkowe połączenie wieloletniego doświadczenia na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, znajomości lokalnego rynku krakowskiego, zamiłowania do tego rynku, a także entuzjazmu, z którym KG Group, jako dynamicznie rozwijający się podmiot gospodarczy, podchodzi do tworzenia nowych obiektów komercyjnych. Grupa zrealizowała już projekty lokalnych centrów handlowych Atut – sześć obiektów pod wspólnym szyldem działa w Węgrzcach koło Krakowa, Pruszkowie, Krakowie przy ul. Grażyny, a także w Sosnowcu, Łodzi, Jaworzu. Planowane są też kolejne inwestycje na terenie Krakowa: Atut Ruczaj (otwarcie planowane na grudzień 2018 roku), Atut Złocień (otwarcie planowane na I kwartał 2019 roku), Atut Bielany, jak również obiekty w Suchej Beskidzkiej i Bełchatowie.

Za komercjalizację centrum Cracovia Outlet odpowiada BOIG Property Consulting, firma od lat działająca na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Zaufanie, którym cieszy się na tym rynku, poparte jest wieloletnią współpracą z takimi firmami, jak Capital Park, Fashion House, Dekada Realty, Gemini Holdings, obiekty handlowe Focus Mall i Focus Park czy Ptak Outlet. BOIG jest także doświadczonym dostawcą usług związanych z wynajmem powierzchni handlowej w centrach typu outlet.