Żabka otworzy sklep w Dekadzie Olsztyn

Jeszcze w tym roku w Centrum Handlowym Dekada Olsztyn otwarty zostanie sklep sieci Żabka. Lider segmentu sprzedaży convenience w Polsce zajmie lokal o powierzchni ponad 70 mkw. GLA.

Nowy sklep Żabka idealnie wpisze się w charakter centrum Dekada przeznaczonego na wygodne i szybkie zakupy. To jedyny tego typu obiekt w Olsztynie, w którego bezpośrednim pieszym zasięgu znajduje się 54 tys. mieszkańców miasta realizujących w centrum codzienne sprawunki i kolejne 230 tysięcy potencjalnych klientów w odległości do 30 minut jazdy samochodem. Znaczący ruch w obiekcie generuje także bezpośrednie sąsiedztwo dworców PKP i PKS, obsługujących zarówno mieszkańców okolicznych miejscowości, jak i turystów – Warmię i Mazury odwiedza rocznie ponad milion turystów, a Olsztyn jest drugim, po powiecie mrągowskim, najchętniej odwiedzanym przez nich miejscem w tym regionie.

Oferta handlowa Dekady Olsztyn

– Nasza oferta w Dekadzie Olsztyn skierowana będzie zarówno do mieszkańców, jak i turystów oraz pasażerów pobliskich dworców. Poza bardzo praktyczną ofertą codziennych zakupów, w naszych sklepach można opłacić rachunki, wypłacić gotówkę czy doładować telefon, wypić kawę, zjeść ciepły posiłek w Żabka Café lub kupić przekąskę na śniadanie, obiad czy kolację. Wiemy, że wygoda i szybkość są coraz ważniejsze dla naszych klientów, chcemy odpowiadać na ich potrzeby, dlatego wybieramy lokalizacje jak ta w olsztyńskiej Dekadzie – mówi Agata Michalska, Manager ds. Ekspansji w Centrach Handlowych firmy Żabka Polska.

Działająca na polskim rynku sieć Żabka charakteryzuje się szerokim wyborem produktów i usług pozwalających na zaspokojenie podstawowych potrzeb i zapewnia konsumentom oszczędność czasu, który mogą wykorzystać w innych sklepach obecnych w centrum. W Dekadzie Olsztyn Żabka pojawi się obok takich marek, jak: Biedronka, Rossmann, Empik, CCC, Textil Market, Takko Fashion, Pepco czy Tania Apteka.

– Olsztyńska Dekada z racji sąsiedztwa dworca kolejowego i autobusowego przeżywa prawdziwe oblężenie klientów w godzinach rannych oraz popołudniowych. To uczniowie czy osoby przyjeżdżające do pracy w Olsztynie. Z braku czasu omijają oni naszego największego najemcę – sklep Biedronka – stąd jesteśmy przekonani, że Żabka będzie dla nich idealnym miejscem na ekspresowe zakupy, tym bardziej że będzie otwarta od godziny 6 do 23, czyli znacznie dłużej niż standardowo cały obiekt – komentuje Tomasz Boenke, Dyrektor Centrum Handlowego Dekada Olsztyn. – To nasza druga umowa z najemcą, który poprzednio zdecydował się na wynajęcie lokalu w Dekadzie Brodnica. Duża liczba odwiedzających tamtejszy sklep klientów świadczy o tym, że to partner idealnie wpisujący się w koncepcję funkcjonowania Dekady.

3,8 tys. mkw. GLA w Dekadzie Olsztyn

Dekada Olsztyn jest nowoczesnym centrum handlowym o powierzchni 3,8 tys. mkw. GLA z 13 lokalami handlowo-usługowymi, usytuowanym pomiędzy kluczowymi ulicami centrum miasta – ul. Partyzantów i Kościuszki. Obiekt powstał w 2012 roku w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców miasta jak i licznie odwiedzających je turystów. W tym samym roku Dekada Olsztyn została wybrana najlepszym obiektem w swojej kategorii podczas prestiżowej gali CEE Retail Awards.

Jedenaście obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Ciechanowe, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć ma liczyć co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Za proces komercjalizacji odpowiada BOIG Property Consulting.