Silesia Outlet udostępni stacje ładowania pojazdów elektrycznych

Przy centrum wyprzedażowym Silesia Outlet zostaną zainstalowane dwie stacje ładowania pojazdów elektrycznych EVBox. To pierwsze w Gliwicach miejsce, które umożliwi podłączenie jednocześnie czterech samochodów.

Stacje pojawią się na parkingu przy wejściu głównym do Silesia Outlet. Niewielkie gabaryty i nowoczesny wygląd sprawią, że urządzenia idealnie wkomponują się w otoczenie największego na Górnym Śląsku centrum wyprzedażowego. Klienci, którzy przyjadą do outletu samochodem elektrycznym, w ciągu 1,5 – godzinnych zakupów naładują znaczną część baterii swojego pojazdu – właśnie tyle czasu zajmuje w przypadku niemal wszystkich modeli ekologicznych samochodów naładowanie akumulatora do 80 proc. Stacje dostępne będą wraz z otwarciem Silesia Outlet wiosną 2019 roku. Inwestor Silesia Outlet, firma 6B47 Poland, w przyszłości planuje rozbudowanie sieci o kolejne punkty zasilania aut elektrycznych.

– Montaż stacji EVBox przy centrum Silesia Outlet rozszerzy dostępność infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych w Gliwicach. W mieście istnieją już pojedyncze stacje, obok Silesia Outlet po raz pierwszy pojawi się grupa urządzeń, którą będziemy jeszcze w przyszłości rozbudowywać. Korzystanie ze stacji będzie odpłatne. Chcemy jednak zaproponować klientom Silesia Outlet ceny, które będą konkurencyjne w porównaniu do obecnie obowiązujących na rynku – mówi Mirosław Januszko, CEO spółki 6B47 Poland.

– Liczymy, że klientami stacji przy naszym obiekcie będą nie tylko mieszkańcy Gliwic, ale również podróżujący autostradą A1 i A4. Wraz z otwarciem w 2019 roku obwodnicy Częstochowy użytkowników pojazdów elektrycznych, korzystających ze stacji ładowania pojazdów będzie jeszcze więcej – dodaje Mirosław Januszko.

Otwarcie Silesia Outlet zaplanowano na wiosnę 2019 roku

Silesia Outlet zlokalizowany jest tuż przy węźle Gliwice – Bojków na trasie A4 Kraków – Wrocław w Gliwicach. Do centrum będzie można dostać się w łatwy sposób ze wszystkich kierunków jazdy autostradą A4. Trasę tę pokonuje blisko 50 tys. aut dziennie. Dodatkowo, nowe centrum znajdzie się blisko skrzyżowania z autostradą A1. Już dziś skrzyżowanie autostrad A1 i A4 to jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Polsce.

Silesia Outlet

Silesia Outlet

Budowa Silesia Outlet ruszyła w grudniu 2017 roku. Generalnym wykonawcą jest firma Erbud SA. Otwarcie Silesia Outlet zaplanowano na wiosnę 2019 roku. Za komercjalizację odpowiada BOIG Property Consulting.

6B47 Poland to firma koncentrująca się na projektach w głównych miastach i aglomeracjach Polski. Należy do grupy 6B47 Real Estate Investors AG, aktualnie rozwijającej i realizującej projekty w sektorze nieruchomości o łącznej wartości inwestycji przekraczającej miliard euro.

The Blue Ocean Investment Group (BOIG) od ponad 15 lat świadczy kompleksowe i innowacyjne usługi polskim i zagranicznym klientom na rynku nieruchomości komercyjnych, począwszy od wstępnych badań rynkowych, poprzez doradztwo projektowe, pomoc w pozyskiwaniu finansowania, budowę, komercjalizację, kreowanie marki, aż do sprzedaży nieruchomości jako inwestycji. Grupa BOIG to spółki, które świadczą wyspecjalizowane usługi w zakresie property consulting, project management, tenants coordination, investment consulting, asset management i marketing.