Ryłko ma 130 sklepów. W planach kolejne otwarcia, również franczyzowe

Polska marka Ryłko, oferująca obuwie i galanterię skórzaną, stale powiększa sieć sprzedaży poprzez otwarcia punktów własnych i franczyzowych. Obecnie w ramach sieci działa 130 sklepów.

– Tylko w 2018 roku uruchomiliśmy dziewięć nowych sklepów marki, w tym pięć franczyzowych. Nowe sklepy powstały m.in. w Forum Gdańsk, Galeria Libero (Katowice), Manufaktura (Łódź), Gemini Park Tychy, CH Sadyba Best Mall (Warszawa). Ponadto w tym roku dziewięć salonów Ryłko zostało powiększonych lub odnowionych. Dostosowaliśmy je do nowego konceptu wizualnego – mówi Retailnet.pl Konrad Grabski, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Brawo Sp. z o.o.

– Od kilku lat, w ramach naszej strategii rozwoju, systematycznie zwiększamy powierzchnię wynajmowanych lokali. Obecnie optymalna wielkość sklepu w dużym mieście to 150-200 mkw. Chociaż w niektórych lokalizacjach otwieramy sklepy koncepcyjne o znacznie większej powierzchni, uzależnione jest to od potencjału miejsca – podkreśla Konrad Grabski.

Ryłko poszukuje franczyzobiorców

– Nasze plany inwestycyjne zakładają rozwój sieci sklepów własnych jak i franczyzowych w galeriach handlowych. W mniejszych miastach najczęściej otwieramy sklepy franczyzowe, ponieważ działający tam franczyzobiorcy, dużo lepiej znają specyfikę lokalnego rynku i zachowania konsumentów – dodał Konrad Grabski.

Ryłko obecnie poszukuje partnerów franczyzowych w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Optymalna powierzchnia dla sklepów franczyzowych to od 80 do 100 mkw.  Koszt inwestycji w zależności od stanu lokalu to wydatek 1,5 – 2 tys. zł na jeden metr kwadratowy.

Ryłko produkuje i sprzedaje obuwie oraz galanterię skórzaną. Obecnie w ramach sieci działa 130 sklepów dostępnych w całej Polsce, w tym własne i franczyzowe. Większość salonów marki jest zlokalizowana w centrach handlowych. Tylko 1 punkt funkcjonuje przy ulicy handlowej (ul. Floriańska w Krakowie). Ryłko prowadzi również sprzedaż zagraniczną m.in. do Białorusi, Estonii, Francji, Litwy, Łotwy, Irlandii, Kanady, Mongolii, Ukrainy, Rosji, Rumunii, Szwajcaria, Ukrainy, Wietnamu, Węgier.