Lidl najemcą Parku Handlowego Domator w Częstochowie

Park handlowy Domator w Częstochowie pozyskał operatora spożywczego sieci Lidl, który będzie jednym z głównych najemców obiektu. Sklep Lidl zajmie powierzchnię około 2 tys. mkw. Otwarcie nowej inwestycji handlowej w Częstochowie zaplanowano na 2020 rok.

W Częstochowie, w miejscu o długiej tradycji handlowej powstaje nowoczesny park handlowy, który zaoferuje – obok marketu Lidl – sklepy popularnych marek modowych, rtv agd, drogeryjnych, wyposażenia wnętrz i innych.

Parka Handlowy Domator ruszy w 2010 roku

Projekt znajduje się w centrum miasta z wygodną komunikacją popularnej drogi o dużym natężeniu ruchu – Alei Niepodległości – co zapewni klientom szybki dojazd do obiektu. To miejsce handlowe znane mieszkańcom Częstochowy i okolic jako popularny dom meblowy i wyposażenia wnętrz – Domator, działający od lat 80-tych. Atrakcyjność handlową terenu dopełnia pełna infrastruktura mieszkaniowa i udogodnienia dla mieszkańców (sąsiedztwo przystanku tramwajowego, innych sklepów, szkół, przedszkoli, centrum zabaw dla dzieci, fitnessu itp.).

Otwarcie nowego parku handlowego w Częstochowie zaplanowano na 2020 rok. Za koncepcję komercyjną oraz wynajem odpowiada firma Mallson Polska.

Mallson Polska

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.