KG Group otworzyło w Krakowie nowe centrum handlowe

17 stycznia KG Group otworzyło nowe centrum handlowe Atut na krakowskim Ruczaju. To pierwszy obiekt z tak szeroką ofertą handlową w tej części miasta. Atut Ruczaj to dwukondygnacyjny obiekt o powierzchni 6,8 tys. mkw. GLA z 13 lokalami handlowo-usługowymi i 160 miejscami parkingowymi.

W dniu otwarcia klienci mogli już robić zakupy w sklepach: Rossmann, TEDi, KiK, Komfort, E-smoking World i w popularnej krakowskiej cukiernio-piekarni Buczek. Wkrótce otwarte zostaną natomiast Lidl, Jysk, Leopardus i Pepco, które obecnie wykańczają swoje lokale.

Nowy Atut powstał przy ul. Bunscha na krakowskim Ruczaju, jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa, zamieszkiwanej już w tej chwili przez ponad 40 tysięcy mieszkańców.

– Zdecydowaliśmy się zlokalizować nasz nowy sklep w CH Atut, ponieważ ta część Krakowa intensywnie się rozwija oraz powstaje tu coraz więcej osiedli mieszkaniowych. Mamy nadzieję, że sklep będzie cieszył się dużym zainteresowaniem, a sieć Lidl Polska zyska nowych klientów – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, Communicatios Manager w Lidl Polska.

KG Group razem z centrum Atut Ruczaj oddało również do użytku nowy układ drogowy

KG Group razem z centrum Atut Ruczaj oddało również do użytku nowy układ drogowy. Deweloper przebudował fragment ulicy Bunscha, czyli głównego szlaku komunikacyjnego Ruczaju oraz zbudował nową drogę, łączącą ulicę Bunscha z ulicą Piltza, przy której znajduje się wiele osiedli mieszkaniowych, m.in. budowane przez KG Group wieloetapowe Osiedle Piltza.

– Pracując nad projektem nowego układu drogowego uznaliśmy, że w tym miejscu konieczna jest inwestycja na dużą skalę. Wybraliśmy optymalne rozwiązanie, które będzie służyć zarówno klientom centrum handlowego, jak i mieszkańcom bloków przy ul. Piltza. Nowa droga ułatwi bowiem wyjazd z osiedla i powrót w najbardziej newralgicznych godzinach, a jednocześnie zagwarantuje wszystkim dogodny dojazd na zakupy – zaznacza Krzysztof Gaczorek, prezes spółki KG Group.

KG Group jest już właścicielem trzech innych centrów handlowych Atut – w Pruszkowie, Węgrzcach oraz w Krakowie przy ul. Grażyny. Od kilku miesięcy budowany jest natomiast
Atut na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Złocień w południowej części Krakowa. Deweloper ma również w planach kolejne centra w stolicy Małopolski – na Bielanach oraz
w okolicy ulicy Nowohuckiej, a także w innych miastach – Bełchatowie i Suchej Beskidzkiej.