Grupa Hosso przyciąga najemców i przygotowuje kolejne projekty

Należące do Grupy Hosso obiekty w Gubinie i Świebodzinie przyciągają kolejnych najemców. – Wyraźnie rosnące zainteresowanie naszym projektem w Gubinie skłoniło nas do rozważenia rozbudowy tego obiektu. Jesteśmy na etapie projektowania II etapu inwestycji – mówi dla Retailnet.pl Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Hosso. Równolegle trwają prace nad przygotowaniem do otwarcia Hosso w Drawsku Pomorskim.

Hosso Gubin i Hosso Świebodzin to projekty zrealizowane przez Grupę Hosso w województwie lubuskim. Dzięki rozbudowanemu tenant-mixowi i dogodnej lokalizacji, notują bardzo dobre wyniki. – Wiemy, jak ważne dla klientów jest, by znaleźć pełną ofertę modową, gastronomiczną i usługową w jednym miejscu, dlatego konsekwentnie wprowadzamy nowe marki do portfolio naszych najemców. Po kilku miesiącach funkcjonowania obu obiektów widzimy, że przyjęta przez nas strategia doskonale się sprawdza – mówi Anna Hawrylik.

Zmiany w Hosso Gubin

Nowi najemcy wzbogacą ofertę handlową m.in. Galerii Gubin. W styczniu portfolio najemców galerii uzupełniła kawiarnia z autorskimi lodami. Ponad 50-metrowy lokal sieci Lizz Cafe zlokalizowany jest na parterze centrum. Już niebawem do grona najemców Hosso Gubin dołączą dwa inne punkty. Na wynajęcie lokalu w obiekcie zdecydował się jeden z największych operatorów salonów prasowych w naszym kraju – Świat Prasy. Licząca ponad 250 lokalizacji sieć w Hosso Gubin zajmie lokal o powierzchni 35 mkw. Kolejną nowością dla klientów centrum będzie punkt marki Halloo. Świadcząca usługi z zakresu naprawy i serwisów telefonów sieć wybrała lokalizację na parterze galerii.

hosso-galeria

Otwarte w 2018 roku Hosso Gubin notuje tak dobre wyniki, że inwestor zdecydował się na rozbudowę obiektu o dodatkową powierzchnię handlową. – Jesteśmy nową galerią na rynku, ale już teraz widzimy jak dobrze wpisaliśmy się w potrzeby mieszkańców Gubina, niemieckiego Guben oraz okolic. Nasze centra doceniają także najemcy, którzy powiększają swoje lokale albo otwierają nowe salony, dlatego planujemy powiększenie obiektu – zapowiada Anna Hawrylik, dyrektor ds. komercjalizacji w Grupie Hosso. Obecnie na powierzchni 11 tys. mkw. Hosso Gubin znajduje się 30 najemców.

Hosso Świebodzin skomercjalizowane w 97 proc.

Szeroka oferta jest dużym atutem także Hosso Świebodzin. Do grona najemców galerii wkrótce dołączy Deichmann – lider na europejskim rynku detalicznym w branży obuwniczej oraz Dealz – międzynarodowa sieć sklepów będąca częścią największej w Europie sieci dyskontów – Poundland. W efekcie tego poziom komercjalizacji otwartego w grudniu 2018 roku obiektu osiągnął już 97 proc.

Galeria o powierzchni 12 tys. mkw. zlokalizowana jest w pobliżu drogi S3. W Hosso Świebodzin znajduje się sklep międzynarodowej sieci Action, z szerokim wyborem produktów codziennego użytku w przystępnych cenach. Na terenie Centrum zlokalizowany jest sklep RTV Euro AGD, oferujący sprzęt elektroniczny oraz sprzęt gospodarstwa domowego. W Galerii znajdują się także dyskont Pepco, księgarnia Empik, siłownia Quanfit oraz drogeria Hebe.

hosso-galeria-tlum

Nowe inwestycje

Widząc ogromny potencjał w galeriach rozrywkowo-handlowych w mniejszych miejscowościach, Grupa Hosso sukcesywnie powiększa się o nowe obiekty. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia centrum rozrywkowo-handlowego w Drawsku Pomorskim, które zaplanowano na zakończenie pierwszego kwartału 2019 roku.

Galeria Hosso w Drawsku Pomorskim to 3-piętrowy nowoczesny obiekt o łącznej powierzchni około 10 tys. mkw., który został przygotowany tak, aby swoją ofertą trafiać do szerokiego grona mieszkańców Drawska, okolicznych miejscowości, a także licznie odwiedzających je turystów. Gwarancją sukcesu obiektu będzie mocne portfolio najemców. W centrum znajdować się będą m.in. CCC, Neonet, Pepco, KIK, Rossmann, Sinsay, Top Secret. Na terenie centrum Hosso znajdzie się także kręgielnia oraz rozbudowana nowoczesna strefa food court.