SPAR realizuje zapowiedziany plan ekspansji

‚- Za nami kolejne zimowe otwarcie. 24 stycznia swoje podwoje otworzył dla klientów nowy SPAR w śląskich Ciągowicach – informuje sieć.

SPAR Polska zgodnie z zapowiedziami realizuje plan znaczącego wzrostu dynamiki otwarć nowych sklepów w najbliższych latach, intensyfikując działania mające na celu zachęcenie do dołączenia do swojego systemu franczyzowego kolejnych niezaleznych przedsiębiorców.

Dogodna lokalizacja

Nowo otwarty SPAR Express mieści się przy ulicy Zwycięstwa 32, ma powierzchnię 108 mkw. Sklep położony jest przy głównej trasie łączącej Dąbrowę Górniczą z Zawierciem, generującej codziennie spory ruch. Dodatkowym atutem położenia jest również brak w bezpośredniej okolicy konkurencyjnych sklepów spożywczych. Właścicielka, pani Aleksandra, liczy na to, że zarówno pobliscy mieszkańcy, jak i liczni przejezdni będą stałymi gośćmi jej sklepu, tym bardziej, że wcześniej w tym miejscu przez długi czas funkcjonował już sklep spożywczy i mieszkańcy przyzwyczaili się do jego lokalizacji.

– Z handlem jestem związana już ponad 10 lat. Jest to jednak mój pierwszy sklep franczyzowy. Pod uwagę brałam możliwość dołączenia do różnych sieci, wybór padł jednak na SPAR i to z kilku powodów. Przede wszystkim SPAR to sieć rozwojowa, notująca rokrocznie kolejne wzrosty. Do wejścia we współpracę przekonała mnie również ciekawa oferta oraz jej elastyczność, SPAR nie narzuca wszystkiego swoim franczyzobiorcom, pozwala na większą swobodę niż inne sieci i to bardzo sobie cenię. Jeśli do tego dorzucić atrakcyjny, estetyczny wygląd sklepów, dużą pomoc przy organizacji czy liczne i ciekawe materiały marketingowe, to wybór staje się oczywisty – wyjaśnia.

Trzy formaty

SPAR Polska na przestrzeni minionego roku kontynuował rozwój sieci, otwierając sklepy we wszystkich trzech formatach, z którymi jest obecny na naszym rynku, tj. SPAR Express (mniejsze sklepy do 200 mkw.), SPAR (supermarkety proximity) oraz EUROSPAR (supermarkety pow. 1 tys. mkw.). Kontynuacja rozwoju pozwoliła kolejny rok z rzędu zwiększyć sprzedaż, o 7,89 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

SPAR Polska jest obecny na polskim rynku od 1996 roku. Sieć sklepów SPAR jest jedną z niewielu sieci handlowych działających na terenie Polski, która w 100 proc. opiera się na polskim kapitale