Organic Farma Zdrowia zwiększyła przychody do ponad 4,7 mln zł

Najważniejszymi zadaniami Grupy Organic Farma Zdrowia w lutym 2019 roku było wznowienie sprzedaży hurtowej ze spółki dystrybucyjnej Eko-Wital, której magazyn wraz z towarami i środkami trwałymi w nim się znajdującymi oraz biura całej Grupy zostały zniszczone całkowicie w wyniku pożaru, w dniu 31 stycznia br. oraz zapewnienie dostaw do sklepów sieci Organic Farma Zdrowia. Cele te zostały zrealizowane – podsumowuje Grupa Organic Farma Zdrowia.

W ciągu kilku dni od pożaru spółka Eko-Wital uruchomiła nowy magazyn, rozpoczęła proces zatowarowania oraz wznowiła sprzedaż. Obecnie Eko-Wital odtworzył już swoje zdolności operacyjne w ok. 80 proc. Natomiast sklepy Organic Farma Zdrowia działały w lutym nieprzerwanie dzięki zwiększeniu dostaw od zewnętrznych partnerów.

W lutym br. wzmożone zostały działania spółki Eko-Wital, by z każdym dniem odtwarzać zapasy towaru i możliwości realizacyjne. Dały one rewelacyjny wynik, ponieważ sprzedaż spółki w lutym wyniosła aż 70 proc. wielkości sprzedaży w lutym 2018 i wyniosła 3,4 mln zł.

Natomiast spółka detaliczna Organic Farma Zdrowia zwiększyła przychody w lutym 2019 roku o 2,4 proc. do ponad 4,7 mln zł, mimo braków produktowych, kłopotów logistycznych, aby zapewnić ciągłość dostaw do sklepów oraz zmniejszonej do 25 liczby dni handlowych.

Rośnie popyt na żywność ekologiczną

Skonsolidowane przychody Grupy Organic Farma Zdrowia wyniosły w lutym 2019 roku blisko 7 mln zł i były niższe o 15,2 proc. w stosunku do lutego 2018 r. W ocenie Grupy, gdyby nie pożar, sprzedaż byłaby wzrostowa o co najmniej kilka procent, ponieważ popyt na żywność ekologiczną w Polsce rośnie, a Grupa Organic Farma Zdrowia posiada kompetencje i zasoby pozwalające zapewnić polskim konsumentom atrakcyjną ofertę produktową.

Organic Farma Zdrowia S.A. to pierwsza i obecnie największa w Polsce sieć samoobsługowych Delikatesów pod nazwą Organic Farma Zdrowia z ekologiczną i pro-zdrowotną żywnością, kosmetykami i środkami higieny osobistej oraz domowej. Sieć obejmuje 40 delikatesów stacjonarnych zlokalizowanych w największych miastach Polski i delikatesów on-line. Spółka Organic Farma Zdrowia S.A. jest notowana na rynku NewConnect od 2008 roku. Od 6 lipca 2016 roku większościowym udziałowcem Organic Farma Zdrowia S.A. jest największy dystrybutor i detalista żywności ekologicznej we Włoszech – spółka EcorNaturaSi S.P.A. z siedzibą w Weronie.