McDonald’s poszerza zasięg usługi McDelivery

Sieć McDonald’s poszerza zasięg usługi McDelivery na terenie Trójmiasta. Od 21 marca br., oprócz Gdańska i Sopotu, zamówienia z dowozem są realizowane również w Gdyni.

McDelivery to możliwość zamówienia produktów z dowozem za pośrednictwem aplikacji Uber Eats. Jest ona dostępna w 7 miastach w Polsce i cieszy się ogromnym zainteresowaniem konsumentów, dlatego sieć McDonald’s nieustannie poszerza jej zasięg. W 2018 usługa została uruchomiona na terenie Gdańska i Sopotu, a od teraz obejmie całe Trójmiasto, włączając do swojego kręgu również Gdynię. Zamówienia są realizowane w godzinach od 11:00 do 23:00 z czterech restauracji w mieście: McDonald’s przy ul. Morskiej 58, McDonald’s w Centrum Handlowym Klif przy. al. Zwycięstwa 256, McDonald’s w Centrum Handlowym Riviera przy. ul. Kazimierza Górskiego 2, McDonald’s na Dworcu PKP na Plac Konstytucji 1.

Użytkownicy aplikacji mobilnej Uber Eats mogą korzystać z niemal całej oferty klasycznej McDonald’s i McCafé dostępnej w tych samych cenach, co w lokalach sieci, powiększonych jedynie o cenę usługi dowozu.

422 restauracje McDonald’s

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Obecnie działają w Polsce 422 restauracje McDonald’s, które zatrudniają ponad 24 tys. osób. 356 z nich to obiekty prowadzone przez 66 licencjobiorców, niezależnych przedsiębiorców działających na podstawie umowy franczyzy z McDonald’s. Budowa każdej restauracji McDonald’s to inwestycja rzędu 6-7 mln złotych.

Uber Eats wystartował w kwietniu 2015 roku. Na początku uruchomił dostawę jedzenia m.in. w Barcelonie, Chicago i Nowym Jorku. Obecnie firma realizuje dostawy jedzenia w ponad 50 miastach na całym świecie m.in. w Amsterdamie, Londynie, Brukseli, Mediolanie, Paryżu czy Sztokholmie. Klient, po wybraniu w aplikacji interesujących go dań z listy dostępnych lokali, od razu otrzymuje informację, ile będzie kosztowało go pełne zamówienie wraz z dostawą.