KG Group otwiera kolejne centrum handlowe

KG Group nie zwalnia tempa w rozwijaniu sieci centrów handlowych Atut. Już 16 maja deweloper otworzy na południu Krakowa Atut Złocień o powierzchni 3 tys. mkw. GLA. Będzie to jedyny obiekt z tak zróżnicowaną ofertą handlową w tej części miasta.

Nowe centrum handlowe KG Group położone jest na dynamicznie rozwijającym się osiedlu Złocień w południowej części Krakowa. W pobliżu Atutu znajduje się już kilka osiedli mieszkaniowych, a w budowie i planach są kolejne duże inwestycje. Już teraz w bezpośrednim zasięgu pieszym znajduje się 14 tys. osób, a po zakończeniu nowych inwestycji liczba ta wzrośnie do ponad 20 tys. osób. – To miejsce z bardzo dużym potencjałem, dlatego nie mieliśmy wątpliwości, że warto postawić na tę lokalizację. Atut będzie jedynym obiektem z tak szeroką ofertą handlową w tej części miasta – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes KG Group.

W Atucie Złocień znajdzie się w sumie 8 lokali handlowo-usługowych. Wśród najemców obiektu będą m.in. Stokrotka, Pepco, Buczek i Rossmann. – Prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie dalszej komercjalizacji, więc wkrótce do naszego centrum dołączą kolejni najemcy – mówi prezes KG Group.

Kolejne centrum Atut jeszcze w tym roku

Atut Złocień będzie już drugim centrum handlowym otwartym przez KG Group w tym roku. Pierwsze funkcjonuje już od połowy stycznia na krakowskim Ruczaju. W obiekcie położonym w jednej z najszybciej rozwijających się części Krakowa na 6,8 tys. mkw. GLA znajduje się 13 lokali, a wśród najemców: Lidl, Pepco, Rossmann, KiK, Tedi, Buczek, Jysk, Komfort, Leopardus i E-smoking World. Należące do krakowskiego dewelopera centra Atut funkcjonują też w Krakowie przy ul. Grażyny, Węgrzcach i Pruszkowie.

KG Group nie zamierza jednak na tym poprzestać. Już pod koniec stycznia 2019 roku rozpoczął budowę centrum Atut w Bełchatowie o łącznej powierzchni około 6,6 tys. mkw. GLA. Obiekt zbudowany zostanie w dwóch etapach. Otwarcie pierwszego z takimi sklepami jak Biedronka, Neonet, Tedi i Action planowane jest już na początek III kwartału 2019 roku.

Atut Bełchatów powstaje przy ul. Armii Krajowej, w pobliżu ul. Wojska Polskiego, jednej z głównych arterii komunikacyjnych miasta. W niewielkiej odległości od budowanego centrum znajduje się Osiedle Dolnośląskie, zamieszkiwane przez ponad 20 tysięcy mieszkańców. – Atut da mieszkańcom Bełchatowa nowe możliwości zakupowe i uzupełni ofertę znajdujących się w pobliżu galerii. Pracujemy nad tym, żeby wśród najemców naszego centrum znalazły się znane i popularne marki, których obecnie brakuje w okolicy – zaznacza Krzysztof Gaczorek.

Dalszy rozwój sieci Atut

KG Group intensywnie pracuje nad dalszym rozwojem sieci Atut. W planach grupy znajdują się kolejne dwa centra w Krakowie. Pierwszy z nich o powierzchni około 5,2 tys. mkw. znajdzie się na krakowskich Bielanach, jednej z najbardziej prestiżowych części Krakowa. Drugi zlokalizowany będzie przy ul. Nowohuckiej i składał się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni blisko 21 tys. mkw. GLA. Uzupełni on ofertę kompleksu handlowego w skład, którego wejdzie również centrum wyprzedażowe Cracovia Outlet i salon Agata Meble. – W przypadku obu inwestycji bardzo mocnym punktem jest lokalizacja. Teraz pracujemy nad tym, żeby porozumieć się z najemcami, którzy stworzą jak najlepszą ofertę dla przyszłych klientów – podkreśla prezes KG Group.

Najnowszym projektem rozwijanym przez KG Group jest Atut w podkrakowskiej Wieliczce. W centrum, o powierzchni 18 tys. mkw. GLA znajdzie się w sumie około 30 lokali handlowo-usługowych. Wśród najemców pojawią się m.in. duży operator spożywczy, znane marki modowe, popularne sieci dyskontowe, drogeria, księgarnia oraz sklepy z elektroniką i wyposażeniem wnętrz. W centrum Atut Wieliczka powstanie również specjalna strefa kawiarniano-restauracyjna, miejsce zabaw dla dzieci, centrum fitness o powierzchni ponad 2 tys. mkw. oraz największe kino w promieniu kilku kilometrów – z 6 nowoczesnymi salami. – Centrum umożliwi mieszkańcom zrobienie szybkich i kompleksowych zakupów w znanych i popularnych sklepach, co będzie szczególnie wygodne dla osób, które wracają do domów z pracy w Krakowie.  Ponadto będzie miejscem, w którym mieszkańcy po  prostu będą mogli się zrelaksować, spotkać z rodziną i znajomymi – podkreśla Radosław Gadomski, Commercial Director w firmie BOIG, zajmującej się komercjalizacją centrum w Wieliczce.

Atut Wieliczka będzie atrakcyjnym punktem zakupowym dla mieszkańców powiatu wielickiego, zwłaszcza zamieszkiwanej przez blisko 50 tysięcy osób gminy Wieliczka czy zamożnej gminy Niepołomice. Centrum ma również dogodne położenie dla mieszkańców południowej części Krakowie.

W planach krakowskiego dewelopera jest również centrum handlowe Atut w Suchej Beskidzkiej.