Dekada Brodnica ma 5 lat

Zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne Dekada w Brodnicy funkcjonuje już od 5 lat. Dokładnie od 30 lipca 2014 roku obiekt zaspokaja potrzeby zakupowe mieszkańców miasta i regionu, regularnie zwiększając wyniki odwiedzalności i obrotów.

Dekada w Brodnicy obchodzi 5 urodziny. W obiekcie o powierzchni 1,6 tys. mkw. GLA funkcjonuje 5 lokali handlowych oraz nowoczesny dworzec autobusowy wraz z kasami i komfortową poczekalnią dla podróżnych. Od samego początku swojego funkcjonowania obiekt cieszy się dużą popularnością wśród klientów i stale podnosi wyniki.

– Centrum Handlowe Dekada w Brodnicy szybko zyskało bardzo dużą sympatię klientów. Obiekt z roku na rok notuje większą liczbę odwiedzin, co przekłada się na rosnące obroty naszych partnerów. Ich wartość w porównaniu do 2015 roku wzrosła aż o 50 procent – mówi Tomasz Boenke, Dyrektor Centrum Handlowego Dekada w Brodnicy. – Niewątpliwie wpływ na to ma bardzo dobra lokalizacja, przy jednej z bardziej ruchliwych ulic w mieście, w pobliżu popularnej restauracji McDonalds i hipermarketu. Duże znaczenie ma także połączenie części handlowej z dworcem autobusowym, co powoduje, że znaczną część naszych klientów stanowią turyści i mieszkańcy regionu korzystający z transportu autobusowego – mówi Tomasz Boenke, Dyrektor Centrum Handlowego Dekada w Brodnicy.

Przez 5 lat obecności na rynku oferta obiektu zmieniała się tak, by w pełni odpowiadać potrzebom lokalnego rynku. Obecnie tenant mix Dekady Brodnica tworzą m.in.  Żabka, CCC, Rossmann, Neonet i salon NC+. Widząc duży potencjał obiektu, część najemców zdecydowała się na powiększenie salonów i przedłużenie umów najmu. Jednym z nich jest CCC, który zwiększył swój sklep z 480 mkw. do 630 mkw. zwiększając dzięki temu asortyment i liczbę klientów. Umowę najmu przedłużył też sklep Neonet, który jest w Dekadzie od początku jej funkcjonowania i pozostanie jeszcze co najmniej kolejne 7 lat.

Portfolio Dekady

Dekada Brodnica to zintegrowane centrum handlowo–komunikacyjne, w którym część handlowa połączona została z nowoczesnym dworcem autobusowym z kasą biletową i komfortową poczekalnią dla podróżnych. Oferta handlowa odpowiada potrzebom zarówno mieszkańców, jak i pasażerów, dla których Brodnica jest punktem przesiadkowym lub docelowym. Lokalizacja w ścisłym centrum Brodnicy – przy skrzyżowaniu ul. Sądowej i Sienkiewicza zapewnia łatwy dostęp do centrum nie tylko dla mieszkańców miasta, ale również całego regionu. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępny jest parking na 40 miejsc.

Dekada Brodnica jest jednym z 4 obiektów sieci Dekada łączących funkcje handlowe i komunikacyjne. Zintegrowane centra funkcjonują też z dużym powodzeniem w Ciechanowie, Nowym Targu i Myślenicach. W planach Dekady jest dalsze rozwijanie tego konceptu, a najnowsze obiekty powstaną w Koninie i Mińsku Mazowieckim.

Dekada jest aktywnym inwestorem i doświadczonym deweloperem nieruchomości komercyjnych. Od rozpoczęcia działalności w 2007 roku zbudowała rozpoznawalną ogólnopolską markę i stała się liderem budowy nowoczesnych centrów handlowych typu convenience oraz zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych.

W portfolio Dekady znajduje się jedenaście obiektów, które pod wspólną nazwą Dekada działają w Brodnicy, Ciechanowie, Grójcu, Krakowie, Malborku, Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach i Żyrardowie. Realizowane są także inwestycje w Nysie oraz we współpracy z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Wszystkie projekty Dekady zostaną zaprezentowane podczas Shopping Center Forum 2019 CEE.