Komfort rozwija biznes i inwestuje w logistykę

Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu oraz poszerzenie oferty o asortyment wyposażenia kuchni i łazienki, Komfort potrzebował ponad 30 proc. więcej powierzchni magazynowej.

Firma Segro zakończyła budowę obiektu dla firmy Komfort, największej polskiej sieci z materiałami do aranżacji podłóg. Nowy projekt deweloperski, liczący 15,5 tys. mkw., powstał w zaledwie trzy i pół miesiąca na terenie Segro Logistics Park Stryków.

Komfort: rozwój firmy oznacza inwestycje w logistykę

Komfort to jeden z pierwszych klientów Segro w Strykowie, który do tej pory wynajmował w istniejącym magazynie powierzchnię 11,7 tys. mkw. Ze względu na dynamiczny rozwój biznesu oraz poszerzenie oferty o asortyment wyposażenia kuchni i łazienki, przedsiębiorstwo potrzebowało ponad 30 proc. więcej powierzchni magazynowej. Szybki czas realizacji nowego, liczącego 15,5 tys. mkw.  projektu był możliwy dzięki zastosowaniu w pełni prefabrykowanej konstrukcji, od fundamentów hali, przez słupy i dźwigary dachowe, aż po w pełni prefabrykowane zewnętrzne biuro, wykonane z prefabrykowanych ścian i stropów żelbetowych.

– Dynamiczny rozwój naszej firmy oraz poszerzenie asortymentu spowodowały, że zdecydowaliśmy się na powierzenie firmie Segro budowy nowego obiektu magazynowego w Strykowie. Ze względu na długoletnią współpracę, mieliśmy pełne zaufanie do dewelopera i właściciela parku. Nowy magazyn spełnia wszystkie nasze oczekiwania związane zarówno z wielkością, jak i wyposażeniem – podkreśla Robert Stachniak, Dyrektor ds. Rozwoju i Zarządzania Nieruchomościami Komfort.

Ponad 160 sklepów Komfort

Komfort, istniejąc od przeszło 25 lat na rynku osiągnął pozycję lidera w swojej branży posiadając ponad 160 sklepów w całym kraju. Oferta produktowa firmy obejmuje starannie dobraną kolekcję paneli podłogowych, podłóg drewnianych, wykładzin dywanowych i elastycznych, dekoracji oraz drzwi. W ostatnim czasie w specjalnie zaprojektowanych sklepach firma poszerzyła swój asortyment o ofertę łazienek, kuchni oraz szaf. Pierwsze sklepy z kompleksową ofertą wykończenia i wyposażenia wnętrz działają już na warszawskim Okęciu oraz w Poznaniu, a firma planuje dalszy rozwój tego konceptu.