Costa Coffee rozwija sieć i wprowadza się do klubów fitness

W ciągu zaledwie miesiąca sieć kawiarni Costa Coffee powiększyła się o cztery nowe kawiarnie, a w jednej przeprowadziła remodeling. Działania miały miejsce w Warszawie, Bydgoszczy i w Bielsku-Białej. To jednak nie jedyne zmiany, jakie zaszły w sieci Costa Coffee w ostatnim czasie.

Nowe lokale Costa Coffee powstają już nie tylko w wielkich centrach handlowych, ale także na osiedlach mieszkaniowych. Na przełomie sierpnia i września otwarto cztery kawiarnie: dwie w galeriach handlowych CH Janki oraz  Gemini w Bielsku-Białej, a także przy al. KEN na Ursynowie oraz w Wilanowie przy ul. Sarmackiej. Nowo powstałe kawiarnie w spokojnych  dzielnicach mieszkaniowych to, jak podkreślają przedstawiciele sieci, idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Osiedlowe lokale Costa Coffee powstają także z myślą o rodzinach z dziećmi. W ofercie kawiarni znajdują się także m.in. śniadania, lunche czy desery.

Nowy wystrój lokali Costa Coffee

W ostatnim czasie w sieci Costa Coffee zaszło wiele zmian. Marka wprowadziła m.in. nowy styl w wystroju swoich kawiarni. Mowa o nowatorskim designie Spectrum, który wyróżnia się połączeniem elementów drewnianych z żywą roślinnością oraz złotymi akcentami. We wnętrzu dominują kolory: granatowy, szary oraz charakterystyczny dla marki Costa – Red. Na ścianach zawisły lustra, które optycznie powiększają przestrzeń. W kawiarniach nie mogło zabraknąć tematycznych grafik i instalacji artystycznych inspirowanych m.in. Latte Art.

Marka stawia także na nowe kanały sprzedaży. Dużą popularnością wśród gości cieszą się kawomaty Costa Express, obecne w kilkuset punktach na stacjach paliw Shell oraz w sklepach Carrefour Express. Co więcej, od 26 czerwca br. na rynku dostępne są puszki Ready-To-Drink z mrożoną kawą Costa Coffee. Można je kupić we wszystkich kawiarniach Costa, w 650 punktach sieci Lagerdere, a także na wybranych 327 stacjach Shell.

Costa Coffee w klubach fitness

Od 2 września automat z orzeźwiającą kawą Costa Coffee jest dostępny także na siłowni. Klienci nowego Calypso Fitness Club na Ursynowie będą mogli z niego skorzystać przed lub po treningu. Wejście sieci Costa Coffee na rynek fitness jest podyktowany potrzebą spożywania kofeiny przez osoby aktywne fizycznie.

Costa Coffee to globalna sieć kawiarni, założona w Londynie. Aktualnie Costa Coffee posiada ponad 3,8 tys. lokali na całym świecie, w tym  2,4 tys. w Wielkiej Brytanii, ponad 1,4 tys. w 31 krajach, a także prowadzi 8 tys. samoobsługowych urządzeń Costa Express. W Polsce firma obecna jest od 2010 roku, gdzie prowadzi 150 kawiarni. Rocznie spółka otwiera około 20 nowych lokali zarówno w największych miastach Polski jak i tych mniejszych mających od 100 do 300 tys. mieszkańców. Obecnie ponad połowa kawiarni Costa Coffee w Polsce znajduje się w centrach handlowych.

Expansion Managerowie sieci Costa Coffee będą obecni podczas jesiennej edycji Shopping Center Forum 2019.