Rośnie powierzchnia handlowa w Radomiu

Na osiedlu Południe w Radomiu ruszyła budowa nowego obiektu handlowego. Centrum handlowo-usługowe będzie składało się z zespołu budynków. Zajmie powierzchnie około 26 tys. mkw.

W Radomiu przybywa powierzchni handlowej. Do grona istniejących centrów handlowych dołączy wkrótce nowy obiekt – u zbiegu ulic Sycyńskiej, Wierzbickiej i Anny Walentynowicz.

Jak podaje echodnia.eu inwestor – Ancona Development – planuje wybudować w tym miejscu trzy budynki handlowo-usługowe. Pierwszy o powierzchni zabudowy 11 860 mkw., drugi o powierzchni 1 771 mkw., trzeci – 3 583 mkw. Oprócz tego powstaną parkingi na około 250 miejsc parkingowych.

Otwarcie obiektu zaplanowano na wakacje 2020 roku.

Inwestor nowego centrum

Inwestorem nowego centrum handlowego w Radomiu jest Ancona Development z Warszawy. Grupa Deweloperska Ancona realizuje projekty obiektów komercyjnych i mieszkaniowych na rynku nieruchomości na terenie całej Polski. W jej skład wchodzą Ancona Investments S.A., Ancona Development sp. z o.o. oraz spółki komandytowe powoływane do każdej nowej inwestycji. Założyciele grupy mają wieloletnie doświadczenie w zakresie działalności deweloperskiej, kompleksowej realizacji inwestycji oraz obsługi jej finansowania. Pozyskane przez grupę działki w atrakcyjnych lokalizacjach pozwalają na wznoszenie nowoczesnych obiektów mieszkaniowych i komercyjnych.

Ancona Investments S.A. występuje jako spółka zarządzająca kapitałem i funduszami zgromadzonymi przez grupę, Ancona Development Sp. z.o.o. bezpośrednio przygotowuje i realizuje inwestycje oraz nimi zarządza. Obecnie finalizujemy inwestycje mieszkaniowe w Warszawie i Wrocławiu. Grupa pozyskuje również działki w innych miastach.

Za projekt architektoniczny radomskiego obiektu odpowiada firma Rodak Architekci z Radomia.