Helios umacnia swoją pozycję w Opolu

Sieć kin Helios kontynuuje dynamiczną ekspansję w Polsce. Liczba multipleksów w 2020 roku wzrośnie o nową lokalizację, dzięki otwarciu kina w Opolu.

Opolskie kino będzie dysponowało sześcioma salami, w tym dwiema salami Helios Dream – w sumie w multipleksie planowanych jest ok. 940 miejsc.

Helios Dream to najnowszy koncept sieci, który wyróżnia m.in. skórzane, regulowane fotele, system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos oraz projektory rozdzielczości 4K. Sale zostały zaprojektowane tak, aby widzowie mogli oglądać filmy w kameralnej atmosferze. Koncept został doceniony przez branże – sieć otrzymała nominację do nagrody SCF Retailers’ Awards 2020 w kategorii New Retail Concept/Retail Store Design

Ekspansja kin Helios

Strategia rozwoju Heliosa oparta jest na ekspansji w dużych miastach, gdzie sieć ma okazję konkurować z multipleksami starszej generacji. Cały czas Helios rozwija także swoją ofertę czterosalowych kin tworzonych w mniejszych miejscowościach. W 2020 roku rozpoczną działalność m.in. obiekty w Ostrowie Wielkopolskim i Żorach.

– Rozwój sieci kin Helios jest istotnym elementem strategii Grupy Agora. Ogłosiliśmy chęć wybudowania 140 nowych ekranów do końca 2022 roku i jesteśmy w trakcie realizacji tego planu. Chcemy być w jak największej liczbie miejsc, dlatego cały czas analizujemy nowe możliwości rozwoju i kolejne lokalizacje pod kątem otwierania kin. Także mniejsze miejscowości są dla nas atrakcyjnym kierunkiem rozwoju. Nasze inwestycje sprzed roku czy dwóch lat pokazują, że to jest perspektywiczna przestrzeń do inwestowania. Wiemy, w których miastach chcemy być obecni, więc gdy tylko pojawi się taka możliwość, wybudujemy tam kina – mówi Tomasz Jagiełło, prezes Helios SA.

Helios S.A. jest częścią Grupy Agora S.A. Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje obecnie 48 kinami mającymi łącznie 273 ekrany i ponad 52 tysiące miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu.