Sieć North Fish dopłynęła do Wielkiej Brytanii

Sieć North Fish podpisał nową 10-letnią umowę najmu na lokal o powierzchni 140 mkw. w głównym miejscu sprzedaży detalicznej w Birmingham. Lokalizacja Bullring Birmingham jest własnością Hammersona. Firma Savills doradzała właścicielowi North Fish przy pozyskaniu pierwszej lokalizacji w Wielkiej Brytanii.

Po sukcesie i dobrym przyjęciu restauracji North Fish w Polsce, marka poszukuje możliwości ekspansji na terenie Wielkiej Brytanii, a także na Bliskim Wschodzie i w Europie Środkowo-Wschodniej. North Food Polska S.A., właściciele sieci gastronomicznej North Fish,  poszukuje lokali o powierzchni od 50 do 150 mkw.

North Fish planuje ekspansję na nowych rynkach

– Aby skutecznie rozpocząć i rozwijać naszą działalność w Wielkiej Brytanii, nawiązaliśmy współpracę z Savills, który jest doświadczonym partnerem i liderem rynku. W ostatnich miesiącach ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć najlepsze możliwości dla North Fish. Choć wiele już osiągnęliśmy, jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek głodni rozwoju naszej marki na całym świecie. Wybraliśmy Wielką Brytanię jako pierwszy region poza naszym rodzimym rynkiem, ponieważ widzimy tu ogromny potencjał dla naszego konceptu, który oferuje wysokiej jakości produkt za rozsądną cenę. I już dziś mam przyjemność ogłosić, że otwarcie pierwszej brytyjskiej restauracji North Fish, odbędzie się w nadchodzących miesiącach. Mocno wierzę, że będzie to tylko początek naszego udanego rozwoju w Wielkiej Brytanii. – mówi Szymon Adamczuk, Chief Executive Officer North Food.

– Po okresie godnego podziwu rozwoju w Polsce, naprawdę cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć North Fish w znalezieniu pierwszego lokalu w Wielkiej Brytanii. Marka zidentyfikowała lukę na rynku przystępnych cenowo, a jednocześnie wysokiej jakości dań z ryb i owoców morza. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z siecią, która rozszerza swoją obecność na teren Wielkiej Brytanii. – mówi Carlene Hughes, Leisure Director w Savills.

Firma Hammerson została założona w 1942 roku przez Lewisa Hammersona, który pierwotnie zajmował się wyłącznie przebudową domów w mieszkania, a następnie od 1948 roku działania firmy były skierowane na rozbudowę własności handlowych. Hammerson stał się spółką publiczną w 1954 roku i rozpoczął program współpracy z lokalnymi władzami w celu przebudowy oferty handlowej brytyjskich miast. Spółka otworzyła m.in. Brent Cross w 1976 roku, pierwsze w Wielkiej Brytanii zadaszone centrum handlowe. Obecnie firma Hammerson jest wiodącą brytyjską firmą deweloperską i inwestycyjną. Tworzy stale rozwijające się przestrzenie, w dobrze prosperujących miastach i wokół nich, gdzie ludzie i marki chcą przebywać.

Właścicielem sieci jest North Food Polska

North Food Polska S.A. to prężnie rozwijająca się organizacja zajmująca się prowadzeniem sieci restauracji. Firma powstała w 2002 roku i została założona przez Michała Sołowowa.

Obecnie North Food zarządza 48 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants) w dwóch formatach: North Fish oraz John Burg.

North Fish to sieć restauracji specjalizujących się w rybach i owocach morza. Lokale znajdują się w najlepszych centrach handlowych w Polsce. Pod marką John Burg kryje się restauracja, która serwuje znakomite jakościowo burgery i steki z certyfikowanej wołowiny Black Angus.

North Food Polska S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej, należącej do Michała Sołowowa, w skład której wchodzą firmy o ugruntowanych pozycjach na rynku: Synthos, Cersanit, Barlinek czy Komfort, a także startupy takie jak: 3DGence, New Era Materials i Homla.