Pierwszy kawiarniany pop-up w Krakowie

Przystanek Idea już otwarty. Ruszyło nowe miejsce na Dolnych Młynów w Krakowie. Będzie to pierwszy kawiarniany pop-up w mieście.

Mowa o Przystanku Idea, nowym miejscu przy Dolnych Młynów 10, działającym od 15 lutego. Czym będzie nowa przestrzeń na kulturalnej mapie Krakowa? Miejscem dla inicjatyw społecznych, obywatelskich, ekologicznych, kulturalnych i intelektualnych. Jak zapowiedzieli sami organizatorzy: – Budujemy społeczność, żeby tworzyć nowoczesne miasto.

Przystanek Idea inspirowany angielskimi sklepikami pop-up store

To eksperyment, który ma przyjąć rolę nowoczesnej klubokawiarni czy kawiarni obywatelskiej, otwartej na rozwój inicjatyw społecznych i kulturalnych oraz poszerzanie dialogu obywatelskiego. Projekt jest inspirowany angielskimi sklepikami pop-up store, dlatego nazywany jest również pop-up cafe. Tymczasowa kawiarnia z zasady nie jest przywiązana do jednego miejsca. Oznacza to, że tworzy ją społeczność. Jest wszędzie tam, gdzie ludzie, spotkania, myśl i rozmowa. Nowo otwarty lokal ma ok. 60 mkw.

Przystanek Idea to punkt otwarty na wszelkie inicjatywy, z powodzeniem można zorganizować tu wystawę czy panel dyskusyjny, a także zaaranżować występ oraz przeprowadzić warsztaty czy projekcję filmu. Wystarczy zgłosić swój pomysł organizatorom przedsięwzięcia. Kawiarnia należy do miejsc Open Eyes Friendly, a zarządzać nim będzie Agencja Artystyczna GAP obecnie we współpracy z Tytano i ZetPeTe.

Przystanek Idea to nowo otwarte miejsce sprzyjające organizacji rozmów, warsztatów, wystaw, performance’ów czy projekcji filmów. Jego opiekunowie są otwarci na oddolne inicjatywy i wszystkich tych, którzy chcą pozytywnie wpływać na rzeczywistość oraz życie miasta.