Intersport 2.0: flagowy salon w Warszawie otwarty

Sieć Intersport Polska otworzyła pierwszy w Warszawie salon nowej generacji w formacie Intersport 2.0. Jeden z najnowocześniejszych multibrandowych konceptów sportowych znajduje się w centrum handlowym Westfield Arkadia.

Bogata oferta produktowa jest skierowana do osób aktywnych, które regularnie trenują lub dopiero planują rozpocząć swoją sportową przygodę. Sklep został zmodernizowany w oparciu o technologię przyszłości według nowej koncepcji Grupy Intersport, zgodnie z globalnym hasłem „The Heart of Sport” podkreślającym zmianę wizerunku marki oraz motywującym konsumentów do aktywności fizycznej.

Nowy koncept salonów Intersport

Nowa koncepcja sklepów Intersport 2.0 buduje przyszłość brandu, z którym konsumenci identyfikują się oraz wchodzą w interakcję przy wykorzystaniu nowoczesnych kanałów komunikacji. Salon w warszawskim centrum handlowym Westfield Arkadia jest drugim tego typu salonem w Polsce. Pierwszy został otwarty w marcu 2019 roku w Galerii Krakowskiej. Dodatkowo, sieć realizuje lokalne projekty unowocześnienia wybranych salonów do formatu Intersport 1.5. Obecnie zmodernizowała w tym formacie cztery sklepy – w centrum handlowym Alfa w Białymstoku, w Galerii Katowickiej, w Avenidzie Poznań i Galerii Północnej w Warszawie.

– Koncept sklepów Intersport 2.0 idealnie wpisuje się w wielokanałową strategię całej Grupy. Jest odpowiedzią na potrzeby klientów nowej generacji, którzy są szczególnie otwarci na nowe technologie, swobodnie poruszają się w sieci połączeń, aktywnie korzystają z urządzeń mobilnych, posiadają konta na wielu portalach społecznościowych i korzystają w procesie zakupowym z wielu kanałów komunikacji. Stworzyliśmy nowoczesne sklepy sportowe z niepowtarzalnym designem. Intersport 2.0 został zbudowany w oparciu o technologię przyszłości według nowej koncepcji Grupy przy ścisłej współpracy z zespołem Intersport International Corp oraz NIKE Europe – powiedział Artur Mikołajko, Prezes Zarządu Intersport Polska S.A.

Większa przestrzeń

Nowy salon charakteryzuje się nie tylko unikalnym designem, ale również przestrzenią – ponad 1500 mkw. –  z przyjazną dla klientów nawigacją pomiędzy kluczowymi strefami – WOMEN, MEN i YOUNG ATHLETES. Uwagę na wejściu przykuwa miejsce ekspozycji wybranych produktów z telebimem, a także nowoczesna strefa z interaktywnymi info-kioskami. Całość uzupełnia indywidualny i dynamiczny charakter w każdej z wiodących kategorii sportowych, do których należą sportstyle, bieganie, fitness, outdoor, pływanie, piłka nożna, rowery, tenis oraz narciarstwo zimą wraz z profesjonalnym serwisem. Dodatkowym atutem nowatorskiego konceptu jest dostępność produktów marek premium zaprojektowanych wyłącznie na potrzeby Intersport 2.0.

– Chcemy inspirować, doradzać i motywować konsumentów, aby osiągali swoje życiowe cele, zachowali zdrowie i radość z uprawiania sportu. Ponadto, aspirujemy do roli lidera również w kategorii sportowych produktów premium. W naszych salonach znajdziemy najwyższej jakości towary najlepszych marek – dodał Marek Kaczmarek, Wiceprezes Zarządu Intersport Polska S.A.

Spółka Intersport Polska S.A. działa na krajowym rynku artykułów sportowych od 1988 roku, a od 2006 roku jest wyłącznym partnerem biznesowym Grupy Intersport. Od lipca 2006 roku Intersport Polska S.A. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.