Certyfikaty bezpieczeństwa przed Covid-19 dla wszystkich centrów Neinver

Neinver rozpoczął prace nad uzyskaniem certyfikatów z zakresu higieny oraz bezpieczeństwa dla wprowadzonych rozwiązań i praktyk, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 w zarządzanych centrach outlet, w pięciu krajach europejskich. Zatwierdzeniem skuteczności wprowadzonych przez spółkę procedur bezpieczeństwa zajmie się SGS – światowy lider w dziedzinie kontroli, weryfikacji, testowania i certyfikacji. Stosowne porozumienie, dotyczące współpracy obu firm w Polsce, Niemczech, Hiszpanii i Włoszech, zostało już zawarte.

Neinver uzyskał już certyfikację dla procedur zapobiegających rozprzestrzenianiu się  Covid-19 we francuskim centrum Roppenheim The Style Outlets. Ich skuteczność została potwierdzona przez firmę Socotec, zajmującą się kontrolą i certyfikacją. Uzyskane potwierdzenie wdrożenia najlepszych praktyk to również ważne zobowiązanie do stworzenia bezpiecznej przestrzeni dla odwiedzających, najemców, dostawców i pracowników.

Certyfikaty są częścią programu „Kupuj bezpiecznie, nie narażaj się” – inicjatywy, którą Neinver podjął we wszystkich europejskich obiektach, by zwrócić szczególną uwagę  na priorytetowe traktowanie zdrowia i bezpieczeństwa swoich klientów oraz pracowników. Program spełnia najbardziej wymagające standardy z zakresu higieny, jak również reguluje zasady zachowania bezpiecznej odległości. Dzięki programowi „Kupuj bezpiecznie, nie narażaj się”, odwiedzający outlety dostają też pełną informację o tym, że są skutecznie chronieni – za pośrednictwem kanałów cyfrowych oraz na miejscu.

W prowadzonych działaniach Neinver wykorzystał potencjał wiedzy i doświadczeń  Grupy z wszystkich krajów działalności, obserwując najlepsze praktyki i rozwiązania w pierwszych, otwartych centrach. Kluczowym zadaniem było takie dopasowanie procedur, by odwiedzający mogli czerpać radość z robienia zakupów, w pełni ufając, że są bezpieczni. Neinver udzielił również wsparcia najemcom, tak by prowadzili sprzedaż w salonach outletowych zgodnie z wszystkimi procedurami, wyznaczonymi przez specjalistów.

Stacje higieniczne w outletach Neinver

W outletach Neinver ustawione zostały stacje higieniczne. Powiększone zostały zespoły zajmujące się sprzątaniem i konserwacją dla zapewnienia odpowiedniej higieny i dezynfekcji wszystkich stref, a szczególnie tych o największym natężeniu. Ulepszone zostały procedury czyszczenia systemów wentylacyjnych. Każdy obiekt jest kontrolowany przez specjalny zespół monitorowania – dla zapewnienia zgodności zasad bezpieczeństwa. Zwiększona została częstotliwość informowania klientów o procedurach sanitarnych i konieczności stosowania się do zasad zachowania fizycznego dystansu. Część usług została ograniczona i dopasowywana do obowiązujących wymogów bezpieczeństwa.

Neinver to hiszpańska, wielonarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach na rynku nieruchomości komercyjnych i logistycznych, budowaniu obiektów handlowych i zarządzaniu nimi. To wiodący zarządca centrów outlet w Hiszpanii i Polsce oraz drugi pod względem wielkości w Europie posiada dwie marki własne: The Style Outlets i Factory. Firma założona w 1969 roku, zarządza 18 centrami outlet oraz 5 parkami handlowymi i współpracuje z 800 markami  w sześciu krajach europejskich: Francji, Niemczech, Włoszech, Polsce, Hiszpanii i Holandii.

Neinver w Polsce zarządza siecią pięciu outletów Factory: w Warszawie (Annopol i Ursus), Krakowie, Poznaniu i Gliwicach oraz parkiem handlowym Futura w Krakowie.