[KOMENTARZ] Monika Zakrzewska, NOVO: analiza i optymalizacja kosztów stały się priorytetem

Wystawca SCF 2020 CEE

Shopping Center Forum to najlepsza okazja, aby spotkać najważniejszych graczy w branży retail. Dla nas to sposobność, by pierwszy raz po lockdownie, spotkać klientów i porozmawiać o zmianach, jakie zaszły po tym jak świat stanął, a wraz z nim wszystkie przychody branży – pisze w swoim komentarzu Monika Zakrzewska, członek zarządu NOVO Technologies S.A., wystawcy jesiennej edycji SCF 2020 CEE

Nasza firma jest producentem i dystrybutorem oprogramowania do kompleksowego zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Ponad połowa naszych klientów to centra i parki handlowe. Od blisko 10 lat jesteśmy obecni na rynku, obserwujemy zmiany, dostrzegamy potrzeby branży retail i dostosowujemy nasz system tak, aby ułatwić zarządzanie obiektami. 

W trakcie lokcdownu wspieraliśmy naszych klientów w dokonywaniu zmian w systemie po tym, jak ustawodawca w jednej chwili pozbawił właścicieli i zarządzających obiektami handlowymi, niemalże wszystkich przychodów.

Dogłębna analiza kosztów

Dostrzegliśmy również, że w tym czasie najważniejsza jest dogłębna analiza kosztów nieruchomości, a w następnym kroku ich optymalizacja. Dlatego zbudowaliśmy moduł dla asset managerów, oparty o hurtownię danych i pozwalający na szybkie konstruowanie dowolnych raportów. To 4 moduł naszego systemu. Pozostałe to NOVO Property Management, Facility Management oraz Property Leasing.

Taki rodzaj produktu jak NOVO PM wymaga ciągłego doskonalenia i unowocześniania, ponieważ ewoluujemy razem z naszymi klientami. Słuchamy ich uwag, potrzeb, a także pomysłów. W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy więcej  zmian, niż kiedykolwiek. Zalet naszego systemu nie sposób wymienić w krótkim przekazie. Zapraszamy na nasze stoisko na SCF. Opowiemy, a także pokażemy kilka ekranów z naszych modułów. 

Autorem komentarza jest Monika Zakrzewska, członek zarządu NOVO Technologies S.A.