Womak nie zwalnia tempa mimo pandemii. Nowe projekty i kolejne umowy najmu

Wystawca SCF 2020 CEE

Womak Holding umacnia pozycją na rynku. Mimo trwającej epidemii podpisuje nowe umowy najmu i buduje nowe obiekty.

Grupa kapitałowa Womak Holding, proponuje nowym kontrahentom oraz stałym partnerom biznesowym długoletnią, bezpieczną współpracę. W ostatnich miesiącach, mimo trwającej epidemii, współpraca ta zaowocowała podpisaniem nowych umów najmu, wzbogacając tym samym portfolio najemców w obiektach handlowych we Wrocławiu w Centrum Handlowym Tarasy Grabiszyńskie oraz Mińska 58, a także w Rzeszowie – w Galerii Nowy Świat. Womak nie zwalnia także tempa w realizacji nowych projektów – trwa budowa obiektu Swoja Olimpia na wrocławskich Swojczycach zgodnie z zakładanym harmonogramem. W 2021 roku Grupa Womak Holding będzie posiadać już 9 obiektów handlowych o łącznej powierzchni powyżej 60 tys. mkw.

Najnowszy projekt Womak: Centrum Handlowe Swoja

Postępuje proces komercjalizacji I etapu centrum handlowego Swoja Olimpia jedynego centrum handlowego w południowo-wschodniej części Wrocławia. W sąsiedztwie operatora spożywczego, jakim jest sieć Lidl pojawią się m.in. takie marki jak: cukiernia i piekarnia Furtak, sklep mięsny Niebieszczańscy, Centrum Wina, sklep z żywnością ekologiczną. Całość ma tworzyć spójną ofertę usługową, dla dzielnic Wrocławia tj. Biskupin, Swojczyce, Strachocin i Wojnów oraz podwrocławskich miejscowości. Warto wspomnieć, że mimo trwającej epidemii Womak pozyskał i uruchomił finansowanie bankowe na realizację tego projektu, co w obliczu niepewnego rynku finansowego określa jego silną pozycję w branży nieruchomości komercyjnych, a także przedstawia Grupę Womak Holding, jako solidnego partnera biznesowego. Otwarcie I z III etapów Centrum Handlowe Swoja zaplanowano już na 2021 r.

Nowi najemcy w Tarasach Grabiszyńskich

Wrocławskie Tarasy Grabiszyńskie, to wygodne zakupy oraz przyjazne i bezpieczne miejsce spotkań. Centrum oferuje bogatą ofertę handlową, gastronomiczną oraz sportową dopasowaną do potrzeb każdego klienta. Różnorodny asortyment art. spożywczych z półki ECO z dostawą świeżych i zdrowych produktów przyciąga stałych klientów na codzienne zakupy. Strefa gastronomiczna – dostępna również w formie ogródków na tytułowych tarasach, stała się najchętniej wybieranym miejscem spotkań przez okolicznych mieszkańców, zarówno do spędzania czasu wolnego, jak i miejsca pracy. Miłośnikom sportu atrakcyjne karnety oferuje nowoczesny klub Rio Top Gym, który rozpoczął swoją działalność w obiekcie w czerwcu tego roku, zajmując łączną powierzchnię 1,3 tys. mkw. na dwóch poziomach centrum. Oprócz wysokiej klasy sprzętu, klub oferuje szereg zajęć związanych ze sportami walki. W tym celu powstała specjalna strefa w której zajęcia prowadzone są przez popularny we Wrocławiu Rio Grappling Club, który przeniósł również tu swoją siedzibę. Warto także wspomnieć, że w Centrum znajduje się nowoczesna placówka medyczna Medicover składająca się z blisko 30 gabinetów lekarskich, a także punktu pobrań.

Do grona najemców obiektu w ostatnim czasie dołączył : StyLove Boutique posiadający w swojej ofercie niepowtarzalne i wyjątkowe fasony odzieży damskiej, torebek i biżuterii. Na poziomie pierwszym ofertę centrum wzbogacił również butik odzieżowy – Black Marilyn oraz sklep papierniczy Carto Store, który posiada szeroki wybór produktów papierniczych, piśmienniczych, a także akcesoriów dekoracyjnych, zabawek drewnianych oraz edukacyjnych.

Mińska 58 – kameralne centrum codziennych zakupów z potencjałem

Mińska 58 to obiekt handlowy, który odpowiada na potrzeby okolicznych mieszkańców – operator spożywczy, ekologiczny warzywniak, świeże pieczywo z lokalnej piekarni oraz salon prasowy. Całość wzbogaca restauracja Kraftownia Muchobór z letnim ogródkiem – kultowe już miejsce spotkań mieszkańców wciąż powiększającego się wokół osiedla. Z uwagi na sąsiedztwo, ogromny potencjał branży odpowiadającej na potrzeby wyposażenia domu, co pokazuje rosnące zainteresowanie sklepem Komfort, który znajduje się w obiekcie. Wzrost obrotów u najemców i rosnące zainteresowanie lokalizacją przyczyniło się do podpisania umowy najmu z RTV Euro AGD, który zajmie powierzchnię całego sąsiadującego budynku (742 mkw.) tworząc kompleks Mińska 58. Otwarcie jeszcze w IVQ 2020!

Galeria Nowy Świat powiększa ofertę foodcourtu

W Galerii Nowy Świat przez ostatnie dwa miesiące pojawiło się wiele zmian: można zauważyć dynamiczny rozwój branży dziecięcej w asortymencie zabawek, rozbudowaniu uległa również strefa foodcourt’u, o nową markę rozszerzyła się także oferta odzieżowa.

Nowy Świat powitał dwa nowe lokale z branży gastronomiczno-spożywczej: restaurację NK Stradę z menu wzorującym się na kuchni ukraińskiej (113m2) oraz punkt sprzedaży piwa kraftowego Winecraft (54 mkw.). Ten ostatni to atrakcja dla degustatorów piwa oraz wina. Właściciele zadbali również o żeńską części klienteli, dla której zostanie przygotowana specjalna strefa. W foodcourcie nadal jest jeszcze miejsce na dwa nowe lokale gastronomiczne. W atrakcyjnym otoczeniu Szkoły Muzycznej Yamaha, klubów sportowych, siłowni Calypso czy też kręgielni Kula Bowling & Club mogą pojawić się kolejne, bardzo wyczekiwane specjały.

Poziom pierwszy w Galerii Nowy Świat poszerzył swój portfel najemców w branży odzieżowej o sklep Abitoo Off-Price. Marka jest już silnie rozpoznawalna w południowej części Polski – od Bolesławca aż po Krosno – pojawia się również na Podkarpaciu. Oferta sklepu to przede wszystkim bardzo atrakcyjna cenowo odzież dla grup klienckich w każdym przedziale wiekowym.

Zmiany w Galerii Nowy Świat dostrzegalne są także w branży dziecięcej – przejawia się to wyraźną dynamiką w artykułach zabawkowych. Najemca Ele Mele już pod koniec listopada 2020 r. pojawi się w większym lokalu o powierzchni 80 mkw. (obecnie 43 mkw.). Remodelling marki zaowocuje z pewnością nowymi brandami, lepszą jakością i kolejnymi, zadowolonymi, nie tylko najmłodszymi klientami.

Womak Holding na targach SCF CEE 2020

Grupa Womak Holding podczas tegorocznej edycji targów SCF CEE 2020 (stoisko 4.4) zaprezentuje nową, odświeżoną koncepcję II etapu Centrum Handlowego Swoja. Obecnie ofercie najmu I etapu pozostały jeszcze lokale biurowo- usługowo – medyczne o powierzchni od 100 do 650 mkw. Dostępne powierzchnie zwracają szczególną uwagę potencjalnych użytkowników, ze względu na dostępność do wewnętrzne patio, na którym można będzie zaprojektować ogród lub strefę rekreacyjną dla pracowników, co jest szczególnie atrakcyjne dla biur. Przedstawiciele spółki zachęcają do kontaktu z działem najmu, by poznać atrakcyjne warunki współpracy.