Anna Duchnowska nową dyrektor zadządzającą aktywami europejskimi w Invesco

Invesco Real Estate (Invesco), globalny lider zajmujący się inwestowaniem w nieruchomości, z dniem 1 września 2020 r powołał Annę Duchnowską na stanowisko Dyrektor Zarządzającej Aktywami na Europę. Anna, która dołączyła do Invesco w 2014, zastępuje tym samym Etienne Dupuy, który z końcem września żegna się z firmą, aby realizować osobiste plany w ramach Impact Investing.

Anna Duchnowska była odpowiedzialna za otwarcie biura firmy w Warszawie i nadzorowanie portfela wszystkich inwestycji w Polsce. Jako ekspert z ponad 20-letnim doświadczeniem, odegrała kluczową rolę w identyfikacji inicjatyw poprawiających wydajność biznesową zarówno na polskim rynku, jak i w znaczących, strategicznych aktywach na terenie Europy. Anna Duchnowska była także orędownikiem niektórych kluczowych ogólnoeuropejskich projektów Invesco w zakresie zarządzania aktywami, w tym ESG i zrównoważonego rozwoju, który jest jej pasją.

– Podchodzimy do planowania sukcesji w przemyślany sposób. Nasze podejście zespołowe i skupienie się na zarządzaniu talentami w perspektywie długoterminowej pomaga nam zapewnić znaczące możliwości rozwoju naszej firmie i otwiera ścieżki awansu dla następnej generacji kierownictwa. Rozległe doświadczenie i wiedza Anny w połączeniu z jej doskonałymi relacjami z wieloma kluczowymi najemcami i innymi uczestnikami rynku, czynią ją idealnym kandydatem na to stanowisko oraz zapewniają ciągłość i pewność naszym klientom. Cieszę się, że będę mógł współpracować z Anną w ramach rozwijania naszej strategii biznesowej skoncentrowanej na zwiększaniu wartości naszych nieruchomości z jak najlepszą korzyścią dla wszystkich naszych klientów – mówi Andy Rofe, dyrektor zarządzający na Europę w Invesco Real Estate.

– Bardzo cieszę się, że mam możliwość objąć tak ważne stanowisko w firmie i współpracować z 28 asset managerami w ośmiu krajach Europy, aby rozwijać nasze strategie dotyczące ponad 170 aktywów w 15 krajach, a także inne inicjatywy ważne dla strategicznej obecności firmy w Europie – dodała Anna Duchnowska, nowa Dyrektor Zarządzająca Aktywami na Europę w Invesco Real Estate.

Invesco i Invesco Real Estate 

Invesco to niezależna globalna firma zarządzająca inwestycjami, której celem jest dostarczanie doświadczeń inwestycyjnych, które pomagają ludziom czerpać więcej z życia. Zespoły inwestycyjne firmy zapewniają szeroką gamę aktywnych, pasywnych i alternatywnych inwestycji. Firma posiada biura w 25 krajach i na dzień 30 czerwca 2020 r zarządzała aktywami o wartości 1,1 biliona dolarów w imieniu klientów na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie Invesco.com. NYSE: IVZ.

Invesco Real Estate jest światowym liderem w branży zarządzania inwestycjami w nieruchomości. Zarządza aktywami o wartości 79,8 mld dolarów, posiada 571 pracowników i 21 biur regionalnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i Azji. Invesco Real Estate od 1992 aktywnie inwestuje w całym spektrum ryzyka w bezpośrednie strategie dotyczące nieruchomości, takie jak: core, debt, valu-add i opportunistic, a także giełdowe papiery wartościowe dotyczące nieruchomości. W Europie Invesco Real Estate ma osiem biur: w Londynie, Monachium, Mediolanie, Madrycie, Paryżu, Pradze, Luksemburgu i Warszawie oraz 171 pracowników. Zarządza 171 aktywami w 15 krajach europejskich o wartości 14,6 mld dolarów.