Echo Investment z mocnymi wynikami dzięki zdywersyfikowanemu portfolio

W drugim kwartale 2020 r. Echo Investment wypracowało 10,4 mln zł zysku netto. Sytuacja epidemiologiczna po raz kolejny pokazała, że zdywersyfikowane portfolio dewelopera jest jednym z głównych jego atutów.

Echo Investment cieszy się stabilną sytuacją finansową. Grupa utrzymuje wysoki stan gotówki – na koniec pierwszego półrocza było to ponad 340 mln zł. Wartość aktywów wynosi ponad 5 mld zł, czyli 17 proc. więcej niż rok wcześniej. O 80 proc. wzrosła wartość nieruchomości inwestycyjnych, natomiast o 12 proc. – wartość projektów komercyjnych i mieszkaniowych w budowie i w przygotowaniu. Dzięki dużemu zaufaniu instytucji finansowych, Echo Investment wyemitowało nowe obligacje oraz pozyskało finansowanie dla budowanych biurowców.

Rosnące liczby w centrach handlowych

– Jesteśmy obecni w sektorach nieruchomości biurowych, mieszkaniowych i handlowych. Inwestujemy w nowe, perspektywiczne biznesy, takie jak mieszkania na wynajem czy biura serwisowane. Nasza strategia jest elastyczna, uwzględniają zmieniające się trendy i cykle koniunkturalne na rynku nieruchomości, dzięki czemu firma – jako całość – jest w dobrej sytuacji finansowej i operacyjnej – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W sierpniu odbyło się oficjalne otwarcie pierwszego sklepu Primark w Polsce – w Galerii Młociny w Warszawie. Był to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów na polskim rynku handlowym, który od samego początku przyciąga rzesze kupujących. Po ponownym otwarciu centrów handlowych, klienci wrócili także do Libero w Katowicach, co potwierdzają rosnące liczby.