Znamy datę otwarcia Galerii Wiślanka w Żorach

Otwarcie Galerii Wiślanka w Żorach odbędzie się 22 października br. W nowej galerii o powierzchni najmu 20 tys. mkw. klienci będą mieli do swojej dyspozycji aż 80 sklepów i punktów usługowych, z których wiele było dotychczas niedostępnych w Żorach.

Na każdym etapie budowa Galerii Wiślanka przebiegała zgodnie z harmonogramem założonym przez inwestora. Na chwilę obecną w nowym centrum handlowym, którego stopień komercjalizacji już teraz wynosi niemal 100 procent, trwają ostatnie prace wykończeniowe. Także najemcy przygotowują obecnie swoje lokale na przyjęcie pierwszych klientów.

Galeria Wiślanka z kompletem najemców

22 października będzie niezwykle ważną datą dla Żor, bowiem tego dnia nastąpi otwarcie pierwszej w mieście nowoczesnej galerii handlowej, która poza bogatą ofertą handlowo-usługową zaoferuje mieszkańcom całego regionu wielosalowe kino sieci Helios oraz urozmaiconą strefę gastronomiczną. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów będzie także parking zewnętrzny z dogodnym dojazdem zapewniający ponad 600 miejsc parkingowych.

– Otwarcie Galerii Wiślanka to dla nas niezwykle ekscytujący moment. Głównym założeniem tego projektu było stworzenie komfortowego miejsca zakupów dla całej rodziny zapewniającego kompleksową ofertę najbardziej oczekiwanych marek przez klientów w każdej grupie wiekowej. Cieszy nas to, że potencjał Galerii od samego początku dostrzegali sami najemcy, którzy zdecydowali się otworzyć swoje salony i wyposażyć je według najnowocześniejszych konceptów. Już na wiele miesięcy przed ogłoszeniem oficjalnej daty otwarcia centrum handlowego, było ono skomercjalizowane niemal w 100 procentach. Niezwykle istotny jest także fakt, że w całej Galerii miejsce zatrudnienia znajdzie łącznie ponad 500 osób – mówi Teresa Jonas, inwestor, prezes zarządu spółki Galeria Wiślanka.

Pierwsze centrum handlowe z Żorach stanie się nie tylko miejscem wygodnych zakupów, ale także zapewni gościom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych oraz znajomych.

– Wielosalowe kino Helios sprawi, że żorzanie będą mogli cieszyć się najnowszymi światowymi premierami filmowymi. Z kolei strefa food court zapełni się restauracjami i lokalami gastronomicznymi, które dotychczas były dostępne tylko dla klientów większych ośrodków. Od początku realizacji projektu przyświecała nam myśl, by mieszkańcy miasta mieli do swojej dyspozycji ulubione marki wszystkich branż w zasięgu ręki. Ponadto planujemy wiele cyklicznych wydarzeń rozrywkowych zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych – dodaje prezes zarządu spółki Galeria Wiślanka.

Na początek Galeria Wiślanka planuje moc atrakcji z okazji zbliżającego się otwarcia. W dniach 22-24 października odbędzie się wielka inauguracja centrum handlowego z licznymi animacjami, pokazami oraz gwiazdami znanymi z wielkiego ekranu oraz internetu. Wszystkie wydarzenia odbędą z zachowaniem wszelkich obowiązujących norm sanitarno-epidemiologicznych.

– Przygotowujemy wiele niespodzianek, które z pewnością spodobają się gościom Galerii Wiślanka. Z okazji otwarcia planujmy akcję zakupową dla klientów, konkursy z nagrodami, a w sklepach każdy będzie mógł liczyć na specjalne promocje i rabaty. Ponadto zaplanowaliśmy duże widowisko audiowizualne w technologii 3D z pokazem laserów i ognia, jakiego w Żorach jeszcze nie było. Na ten moment nie chcemy zdradzać jeszcze szczegółów, ale już dziś możemy powiedzieć, że efekt będzie spektakularny. Oczywiście z uwagi na obowiązującą sytuację w całym kraju zapewniamy, że każda z atrakcji będzie bezpieczna i ograniczy możliwość tworzenia się tłumów oraz zapewni możliwość zachowania zalecanej odległości pomiędzy uczestnikami – twierdzi Marcin Markowski, rzecznik prasowy Galerii Wiślanka.

Firma Mallson komercjalizuje Galerię Wiślanka

Za koncepcję komercyjną i komercjalizację centrum handlowego odpowiedzialna jest firma Mallson Polska. Za budowę Galerii Wiślanka odpowiada uznana na rynku firma Strabag.

Galeria Wiślanka to pierwsze nowoczesne centrum handlowe w Żorach, które zaoferuje klientom blisko 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej (GLA), na której swoje salony otworzą m.in.: Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay, 4F, KS Sport, Monnari, Orsay, Diverse, Solar, Greenpoint, Esotiq, Triumph, CCC, Douglas, Ryłko, Rossmann, Empik, Smyk, RTV Euro AGD, Vistula, Wólczanka, Bytom, Kubenz, home&you, Apart, Yes, Swiss, Vision Express czy Pepco. W najnowszym koncepcie handlowym otworzy się także popularny dyskont spożywczy Lidl, a spragnionych kinowych premier powita pierwsze w mieście, wielosalowe kino Helios. Ofertę gastronomiczną wzbogacą ponadto lokale m.in.: Burgerownia, American Ice Dream, Sopelek czy Lodomania. Z kolei rodzice chcący zapewnić rozrywkę swoim dzieciom będą mogli skorzystać z wygodnego placu zabaw Sayland zlokalizowanego na piętrze Galerii. Obiekt powstaje tuż obok skrzyżowania drogi krajowej DK81 (zwanej potocznie „Wiślanką”) i drogi wojewódzkiej DW 935, która tworzy obwodnicę Żor i prowadzi do autostrady A1. Dla zmotoryzowanych obiekt zaoferuje wygodny parking na 600 samochodów. W zasięgu Galerii Wiślanka z dojazdem do 30 minut mieszka ponad 750 tysięcy osób (źródło: GFK).