[WYWIAD] Bogdan Jasiewicz, CH Max: mniejsze centra handlowe znacznie szybciej odzyskały odwiedzalność

W przypadku CH Max w Tarnowie po przywróceniu handlu wzrosło zainteresowanie najemców obiektem, sfinalizowano najem nowych powierzchni oraz wznowiono prace modernizacyjne w obiekcie – mówi w rozmowie z Retailnet Bogdan Jasiewicz, dyrektor CH Max.

Czy klienci chętnie wracają do centrów handlowych po okresie lockdownu?

Bogdan Jasiewicz: Sam lockdown dla centrów handlowych był wydarzeniem bez precedensu. Z dnia na dzień obserwowaliśmy jak odwiedzalność obiektów niemalże zamarła. Było wielką niewiadomą czy po majowym przywróceniu handlu klienci powrócą do swoich przyzwyczajeń zakupowych. Teraz po kilku miesiącach możemy stwierdzić, że mniejsze centra handlowe, obiekty typu convinience jak CH Max w Tarnowie, odzyskały odwiedzalność niemalże do poziomu 80-85 proc., znacznie trudniej jest z obiektami o większej powierzchni GLA.

Wiele galerii handlowych stara się poprawić footfall organizując różnego rodzaju eventy, akcje marketingowe i promocyjne.

BJ: Wobec niepewnej sytuacji epidemicznej związanej z drugą falą, trudno jest wykorzystać footfallową siłę eventów. Premiowane są działania lojalnościowe czy też prosprzedażowe, które z jednej strony wspierają handel najemców, a z drugiej tworzą wartość dodaną dla klienta.

Jakie pomysły na odbudowanie odwiedzalności ma zatem zarząd CH Max?

BJ: Intensyfikujemy działania w sferze online: m.in. kampanie w social mediach, ale także, co istotne, budujemy poczucie bezpieczeństwa klienta, pokazując jak spełniamy wymogi sanitarne w obiektach.

Jak na działanie w czasach pandemii reagują najemcy w Państwa centrum?

BJ: W przypadku CH Max w Tarnowie po przywróceniu handlu wzrosło zainteresowanie najemców obiektem, sfinalizowano najem nowych powierzchni, których proces był wstrzymany przez sytuację związaną z COVID-19 oraz wznowiono prace modernizacyjne w obiekcie. Najemcy wykazują duże zrozumienie dla sytuacji, ale cechują się dużą ostrożnością w podejmowaniu istotnych decyzji inwestycyjnych.