[KOMENTARZ] Paweł Świst, Multikino: wszystkie nasze kina funkcjonują normalnie

Obecnie wszystkie kina sieci Multikino, zarówno te znajdujące się w żółtych jak i w czerwonych strefach, funkcjonują normalnie i są otwarte 7 dni w tygodniu – mówi Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.

Na dzień dzisiejszy branża kinowa w Polsce funkcjonuje głównie dzięki dostępności w repertuarze polskich filmów. Doceniamy również fakt, że pomimo znaczącego rozszerzenia wprowadzanych obecnie obostrzeń, rząd umożliwił kontynuację działania kin w całej Polsce.

Naszym zdaniem kino jest miejscem bardziej bezpiecznym niż np. restauracje, bary czy inne podobne miejsca spędzania wolnego czasu, co wynika z kilku aspektów: w kinach miejsca alokowane są przez system biletowy, który automatycznie narzuca odpowiedni odstęp, zapewniając utrzymanie dystansu społecznego, widzowie podczas seansu siedzą tyłem do siebie i nie prowadzą rozmów i widzowie mają obowiązek nosić maseczkę lub przyłbicę.

Multikino: utrzymujemy obowiązujące limity dostępnych miejsc na salach kinowych

Obecnie wszystkie kina sieci Multikino, zarówno te znajdujące się w żółtych jak i w czerwonych strefach, funkcjonują normalnie i są otwarte 7 dni w tygodniu – oczywiście z utrzymaniem obowiązujących limitów, zgodnie z którymi liczba dostępnych miejsc na salach kinowych została ograniczona do 25 proc. Nasi pracownicy każdego dnia dokładają starań, żeby osoby odwiedzające Multikina czuły się komfortowo i bezpiecznie.

Mamy nadzieję, że polscy dystrybutorzy utrzymają swoje plany repertuarowe, co pozwoli nam na zaoferowanie naszym widzom nowych filmów i wykluczy konieczność zamykania lub ograniczania czasu otwarcia kin. Od dziś zapraszamy na premierowe pokazy filmów.

Autorem komentarza jest Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.