scf-news-retailnet-pl-logo-white.svg

Centrum handlowe DL City w Zgorzelcu zmienia właściciela

zgorzelec-plaza

DL Invest Group sprzedaje centrum handlowe Plaza Zgorzelec (po zmianie DL City) o powierzchni użytkowej około 25 tys. mkw. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, obiekt nabył fundusz inwestycyjny z Czech. – Transakcja sprzedaży projektu nie była oczywista, ponieważ strategia DL Invest Group zakłada realizacje nieruchomości, które następnie są długoterminowo zarządzane w ramach naszego portfolio – komentuje transakcję Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

Centrum DL City zlokalizowane jest przy ul. Armii Krajowej w Zgorzelcu i pełni funkcję przygranicznego centrum handlowo-usługowego. Obiekt w ostatnim czasie został zmodernizowany i przeszedł gruntowną restrukturyzację w ramach której zmienił funkcje oraz tenant-mix.

Modernizacja centrum handlowego w Zgorzelcu

– Projekt Plaza Zgorzelec zakupiliśmy w styczniu 2020 r. w ramach restrukturyzacji aktywów banku, w przeddzień wybuchu pandemii będącej najtrudniejszym okresem w historii dla sektora galerii handlowych. Przeprowadziliśmy akwizycję obiektu uzyskując dyskonto na wartości w związku z bardzo trudną sytuacją projektu. Rozpoczęliśmy prace od stanu komercjalizacji nie przekraczającego na stałych umowach poziomu 50 procent. W ciągu 18 miesięcy, do lipca bieżącego roku, ogromnym nakładem pracy, przeprowadziliśmy kompleksowy remont obiektu nadając mu nowe życie. Zmieniliśmy funkcje oraz stworzyliśmy nowy tenant-mix, odpowiadający potrzebom mieszkańców, wykorzystujący istniejący potencjał regionu – mówi Dominik Leszczyński.

Obok marek takich jak Multikino, Sinsay czy też H&M w obiekcie rozwinięto również strefę usług oraz gastronomii.

– Stworzyliśmy nowy food court oraz strefy przeznaczone dla rodzin z dziećmi. W ten sposób na rynku pojawił się nowy koncept: DL City, zupełnie nowa galeria – nowoczesna, na europejskim poziomie, w stu procentach wynajęta zarówno przez lokalne, jak i międzynarodowe marki – podkreśla CEO DL Invest Group.

I dodaje: – Transakcję uważamy przede wszystkim za potwierdzenie naszych kompetencji w dziedzinie restrukturyzacji nabywanych trudnych obiektów komercyjnych co ma duże znaczenie dla naszej strategii rozwoju. Z dumą możemy wpisać w portfolio kolejny projekt, który przeszedł z sukcesem restrukturyzację.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY
PULS RYNKU
SCF DATABASE

Projekty

zgorzelec-plaza
galeria handlowa
25 000 m2
Centrum Handlowo - Rozrywkowe Zgorzelec Plaza położone jest na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Krańcowej. Obiekt w portfelu DL Invest…
Baza danych

Firmy

dl-invest-logo
developer/inwestor
DL Invest Group to polski inwestor działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Zdywersyfikowane portfolio nieruchomości obejmuje trzy segmenty: centra logistyczne, centra…
Baza danych

Codzienny newsletter
SCF News | Retailnet.pl

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych
logo blue SCF News - Retailnet.pl-clear
Codzienny newsletter

dla profesjonalistów rynku centrów handlowych: najemców, deweloperów i inwestorów.

* indicates required