Arvato rozszerza współpracę z H&M Group

Przedstawiciele Arvato Supply Chain Solutions i H&M Group wmurowali kamień węgielny pod rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Strykowie. Obie firmy współpracują w Polsce od 2018 roku, a teraz przedłużają partnerstwo na kolejne lata.

Rozszerzenie współpracy wynika z konieczności zwiększenia potencjału procesów logistycznych w regionie Europy Wschodniej. Działający w Strykowie magazyn do kwietnia 2022 r. powiększy się do 55 000 metrów kwadratowych (obecnie ma 40 000 m2), co pozwoli na zwiększenie zdolności wysyłkowej centrum logistycznego o około 30 procent. Obecnie w Strykowie Arvato Supply Chain Solutions realizuje dla H&M Group obsługę klientów e-commerce z Polski, Czech, Węgier, Bułgarii i Słowacji.

Szybki i elastyczny łańcuch dostaw

– Cieszymy się, że kontynuujemy i rozszerzamy naszą owocną współpracę z H&M Group– powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck , Prezes Zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce. – Kluczowym czynnikiem dla klienta jest ukierunkowany na konsumenta wysoki poziom jakości naszych usług – dodała Ratajczak-Kluck

Przedłużenie umowy wiąże się również z rozbudową centrum dystrybucji w Strykowie, która – według harmonogramu – powinna zakończyć się w ciągu pół roku. Łączna powierzchnia centrum logistycznego wyniesie wtedy 75.000 m2. W następnej kolejności ukończony zostanie magazyn wysokiego składowania, a system taśmociągów przedłużony do ponad 3,5 km łącznie. Taśmociągi są częścią infrastruktury niezbędnej do zapewnienia w logistyce e-commerce zautomatyzowanych procesów, do których należą również specjalne systemy sorterów, samojezdne wózki przemysłowe, możliwość dynamicznego uzupełniania magazynu oraz nowoczesny system ERP SAP S4/HANA.

Wraz z rozbudową centrum logistycznego w Strykowie, Arvato Supply Chain Solutions tworzy również nowe miejsca pracy.

– Kiedy osiągniemy pełną zdolność operacyjną, planujemy zwiększyć zatrudnienie do 450 pracowników, a w szczytach sezonu operacje obsługiwać będzie około 1350 osób – szacuje Lidia Ratajczak-Kluck.

-Szybkość i elastyczność łańcucha dostaw są bardzo istotne, a to przedsięwzięcie przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności naszej oferty dla klientów – mówi Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group.  i dodaje: Z takim partnerem jak Arvato Supply Chain Solutions jesteśmy dobrze przygotowani do tego, aby sprostać oczekiwaniom wciąż rosnącej bazy klientów z Europy Wschodniej, również w przyszłości.

Współpraca z modowym gigantem

Spółka H & M Hennes & Mauritz AB została założona w Szwecji w 1947 roku i jest notowana na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ. Celem biznesowym firmy jest oferowanie wysokiej jakości mody w korzystnej cenie, w bardziej zrównoważony sposób. Oprócz marki H&M w skład Grupy wchodzą również takie marki jak: COS, Monki, Weekday i Other Stories, H&M HOME i ARKET oraz Afound. H&M Group jest obecna na 54 rynkach internetowych oraz w około 4850 sklepach na 75 rynkach (łącznie z rynkami franczyzy). W 2020 r. sprzedaż netto wyniosła 187 milardów koron szwedzkich. Grupa zatrudnia około 153000 osób. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://hmgroup.com/.

Arvato już 27 lat w Polsce

Arvato Supply Chain Solutions to jeden z wiodących usługodawców w zakresie one stop e-commerce, logistyki omnichannel i retail oraz logistyki healthcare w Polsce, który odpowiada za obsługę złożonych procesów realizowanych dla renomowanych marek. Procesy te obejmują pełne wsparcie w zakresie zaawansowanych rozwiązań IT, obsługi klientów, zarządzania logistyką typu business-to-business (B2B) i business-to-consumer (B2C) oraz wysyłki, zarządzania zwrotami, a także doradztwa e-commerce.

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce to zespół zaufanych doradców, który od 27 lat wspiera klientów w realizacji ich celów na kilku poziomach: po pierwsze dostarcza im kompleksowe usługi wysokiej jakości, po drugie – oferuje zintegrowane i zaawansowane rozwiązania IT bazujące na najnowszych technologiach, a po trzecie – jako strategiczny partner – pomaga optymalizować kluczowe procesy, zwiększając tym samym poziom satysfakcji ich klientów oraz ich przewagę konkurencyjną na rynku.

Arvato Supply Chain Solutions realizuje usługi w 16 centrach dystrybucyjnych w Polsce, w których zatrudnia 2500 współpracowników. Arvato jest oddziałem firmy Bertelsmann.

 

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Najemcy

odzież damska, odzież męska, odzież młodzieżowa, obuwie damskie, obuwie męskie, obuwie dziecięce, bielizna, dodatki modowe, odzież i artykuły dziecięce
Lokalizacji: 179
Marka modowa z ofertą dla dzieci, kobiet i mężczyzn. W Polsce sieć jest obecna od 2003 roku. Sklepy H&M znajdują…
Baza danych

Firmy

e-commerce, logistyka, nowe technologie
Arvato Supply Chain Solutions jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań typu order-to-cash dla m.in. sieci handlowych. Pracując w 85 lokalizacjach…
Baza danych
Scroll to Top