W Galerii Dębickiej został ponownie otwarty salon Wojas. Zmieniona została jego aranżacja, aby zapewnić komfort podczas robienia zakupów. Salon znajduje się na 1 piętrze galerii.
Dotychczasowy salon Wojas w Galerii Dębickiej został zmodernizowany. Stylowa i pełna intuicyjnych rozwiązań nowa aranżacja salonu powstała z myślą o zachowaniu najwyższego komfortu podczas robienia zakupów.
Galeria Dębicka to kompleks handlowy zlokalizowany w Dębicy. Na łącznej powierzchni najmu wynoszącej 14 100 mkw. i blisko 400 miejscach parkingowych, klienci mogą skorzystać z różnorodnej oferty handlowo-usługowej. Galeria oferuje 60 lokali, w tym butiki marek odzieżowych i obuwniczych, salony jubilerskie, drogerie, sklepy z wyposażeniem wnętrz, salon RTV i AGD, punkty usługowe i gastronomiczne oraz market spożywczo-przemysłowy.
Wyniki kwartalne
W okresie styczeń wrzesień 2024 wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Grupy Kapitałowej Wojas wyniosła 283 104 tys. PLN i była wyższa o 3,5% w stosunku do przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.
PARTNER PORTALU
We wrześniu Wojas wypracował skonsolidowane przychody ze sprzedaży na poziomie 46 909 tys. PLN i były wyższe o 96,5% w stosunku do przychodów osiągniętych we wrześniu 2023 roku.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej we wrześniu 2024 roku wyniosły 20 598 tys. PLN i były wyższe o 18,8% od przychodów osiągniętych we wrześniu 2023 roku.
Narastająco, w okresie styczeń wrzesień 2024 skonsolidowane przychody ze sprzedaży detalicznej wyniosły 185 125 tys. zł i były wyższe o 7,5% od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży hurtowej we wrześniu 2024 roku wyniosły 26 311 tys. PLN i były wyższe o 302,9% od przychodów osiągniętych we wrześniu 2023 roku.
Newsletter SCF News
Obserwuj rynek centrów handlowych
Dołącz do ponad 7000 czytelników i otrzymuj codzienny, bezpłatny newsletter
Narastająco, w okresie styczeń wrzesień 2024 skonsolidowane przychody ze sprzedaży hurtowej wyniosły 97 979 tys. zł i były niższe o 3,4% od przychodów osiągniętych w analogicznym okresie roku poprzedniego.
Wyjście z GPW
W lipcu zarząd Wojas złożył do Komisji Nadzoru Finansowego wniosek o udzielenie zezwolenia na wycofanie akcji Spółki z obrotu na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wniosek dotyczy wszystkich akcji spółki.
„Wniosek dotyczy wszystkich akcji spółki, tj. 10.000.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 2.676.658 akcji zwykłych na okaziciela serii B i został złożony w celu realizacji uchwały nr 22 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 19 czerwca 2024 r. w sprawie wycofania akcji z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW” – napisała firma w swoim oświadczeniu.
Wojas jest obecny na warszawskim parkiecie od 16 lat. Proces wycofania akcji z obrotu giełdowego może potrwać kilka miesięcy. W tym czasie akcje Wojas S.A. nadal będą notowane na GPW, a inwestorzy będą mogli nimi handlować.
Ponad 150 salonów firmowych w czterech krajach
Wojas S.A. jest jednym z największych i najbardziej cenionych polskich producentów obuwia, który dysponuje siecią blisko ponad 150 salonów firmowych w Polsce, Czechach, na Słowacji i Białorusi, oraz produkuje co roku kilkaset tysięcy par obuwia.
W ofercie spółki znajduje się eleganckie skórzane obuwie damskie i męskie, modele młodzieżowe oraz obuwie trekkingowe. Ofertę uzupełnia galanteria skórzana – torebki, teczki i paski.
Część produkcji kierowana jest na eksport i do służb specjalnych – od kilku lat firma Wojas dostarcza obuwie specjalistyczne dla wojska, straży pożarnej, straży granicznej, polskiej poczty, służb leśnych oraz transportowych. Grupa kapitałowa Wojas S.A. zatrudnia w całej Polsce ponad 1000 osób.