Cukiernia Sowa kontynuuje realizację strategii rozwoju i rozpoczyna 2026 rok od otwarcia nowego lokalu w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy. Nowy punkt w Bydgoszczy powstał po relokacji i został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi standardami marki – jest jaśniejszy, bardziej przestronny i lepiej dopasowany do codziennych spotkań przy kawie oraz słodkościach. Sieć zapowiada też otwarcie kolejnego lokalu w w Parku Handlowym Zakopianka.
W nowej lokalizacji klienci znajdą pełną ofertę Cukierni Sowa, obejmującą klasyczne ciasta, torty i desery, lody własnej produkcji oraz kawę z autorskiej palarni Sowa Caffè. Asortyment został poszerzony o koncept Pyszne z Pieca, oferujący świeżo wypiekane drożdżówki i ciepłe przekąski, a także o Sowa Bistro, w ramach którego dostępne są śniadaniowe propozycje, sałatki, lunchboxy oraz kanapki podgrzewane na życzenie.
Otwarciu nowego lokalu towarzyszą specjalne promocje przygotowane na okres od 8 do 22 stycznia. Klienci mogą skorzystać m.in. z oferty małej kawy za 1 zł przy zakupie dowolnego produktu z Sowa Bistro oraz promocji „kup dwa produkty z Pyszne z Pieca, trzeci za 1 grosz”. Dodatkowo, w dniu otwarcia przewidziano upominki dla pierwszych klientów oraz atrakcje dla najmłodszych.
Bydgoszcz ma dla marki szczególne znaczenie – to właśnie tutaj blisko 80 lat temu rozpoczęła się historia Cukierni Sowa. Nowe otwarcie w Galerii Pomorskiej stanowi symboliczny początek kolejnego etapu rozwoju sieci.
„Dziś otwieramy nasz punkt w Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy – po relokacji, w nowej odsłonie, z nowymi konceptami sprzedaży i w jeszcze lepiej dopasowanej lokalizacji.
Bydgoszcz to nasz dom – cieszę się, że to właśnie tu rozpoczynamy nowy rok! To właśnie tu 80 lat temu rozpoczęła się nasza słodka historia.
Zgodnie z naszą strategią „Rośniemy mądrze”, konsekwentnie rozwijamy sieć:
🔹stawiamy na organiczny wzrost,
🔹modernizujemy istniejące lokale,
🔹wdrażamy nowe kanały sprzedaży – kiosk samoobsługowy
🔹proponujemy klientom nową ofertę Sowa Bistro i Pyszne z pieca
docelowo dążymy do osiągnięcia minimum 180 punktów sprzedaży do końca 2026.
To pierwsze otwarcie w 2026 roku i symboliczny początek kolejnego etapu rozwoju” – skomentował nowe otwarcie Michał Sowa, członek zarządu Cukierni Sowa.
Zgodnie ze strategią „Rośniemy mądrze”, Cukiernia Sowa stawia na organiczny wzrost, modernizację istniejących lokali oraz wdrażanie nowych kanałów sprzedaży, w tym kiosków samoobsługowych. Rozwijane są również nowe koncepty produktowe, takie jak Sowa Bistro i Pyszne z Pieca. Celem firmy jest osiągnięcie minimum 180 punktów sprzedaży do końca 2026 roku.
Dalsza ekspansja
Otwarcie w Bydgoszczy jest pierwszym w 2026 roku. Kolejnym krokiem w ekspansji sieci Cukiernia Sowa będzie inauguracja nowego lokalu w Krakowie – w Parku Handlowym Zakopianka, zaplanowana na 21 stycznia, co potwierdza konsekwentną ekspansję marki w Polsce.