PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

Invesco wprowadza zmiany w części handlowo-usługowej Placu Unii

Zgodnie z zapowiedzią firma Invesco Real Estate już niebawem rozpocznie proces modernizacji Placu Unii – jednego z flagowych obiektów swojego portfela nieruchomości w Polsce. W rezultacie warszawski obiekt wielofunkcyjny zyska dodatkowe 5000 mkw. GLA nowoczesnej i ekologicznej przestrzeni biurowej. W wyniku zmian pasaż handlowo-usługowy zostanie skoncentrowany na poziomach 0 i -1. Wpłynie to na jeszcze większą wygodę klientów części retail.

Plac Unii jeszcze w tym roku zaoferuje dodatkową przestrzeń biurową skrojoną na miarę współczesnych potrzeb nowych najemców oraz ich pracowników. Po zakończeniu inwestycji łączna powierzchnia biurowa w budynku wynosić będzie 48 tys. mkw.

Relokacje lokali najemców

Obecnie w wielofunkcyjnym obiekcie sukcesywnie prowadzony jest proces relokacji sklepów i punktów usługowych, które dotychczas znajdowały się na poziomie +1. Rozwiązania zaplanowane przez Invesco Real Estate mają na celu skoncentrowanie najemców z branży retail na dwóch niższych poziomach.

Nowe rozwiązania mają na celu postrzeganie Placu Unii przez kupujących jako  wygodnego pasażu handlowo-usługowego, w którym można znaleźć nie tylko specjalistyczne sklepy m.in. iSpot, Empik, The House Of Cheese, SuperSam czy nowatorskie koncepty typu Miele Experience Center, ale także bez problemu skorzystać z szerokiej gamy punktów usługowych: pralni, fryzjera, kwiaciarni oraz klubu fitness.

Skutkiem prowadzonej relokacji jest przeniesienie na poziom 0 sklepów Vistula, Wólczanka, Wizerunkownia, United Colors Of Benetton, Ania Kruk i Ziaja. W ostatnim czasie na poziomie -1 otwarto też salon Smyk, a już niebawem na tym samym poziomie znajdzie się sklep Duka.

Przestrzeń biurową na poziomie +1 cechować będą certyfikowane rozwiązania ekologiczne wdrażane zgodnie z działaniami zrównoważonego rozwoju. Natomiast zastosowanie nowych technologii wpłynie bezpośrednio na wygodę pracowników.

– Naszym atutem będzie ponadnormatywna wysokość wynosząca prawie 5 metrów, gdzie w większości biurowców wynosi ona średnio 2,8 metra. Powierzchnia będzie charakteryzować się także przeszkleniem dającym dużą ilością światła dziennego. Biura doświetlone zostaną oknami znajdującymi się w fasadzie wewnętrznej pasażu handlowego. Z kolei odsłonięte sufity z widocznymi instalacjami pozwolą na zaaranżowanie powierzchni w modnym obecnie stylu industrialnym. Jest to tylko jedna z możliwości, ponieważ zależnie od preferowanego stylu każdego z najemców, instalacje te będą mogły zostać zakryte podwieszanymi sufitami. Nie wpłynie to wyraźnie na samą wysokość biur, bowiem w każdym przypadku i tak wyniesie ona dużo ponad 4,5 metra – mówi Anna Szelc, dyrektor Asset Management w Invesco Real Estate.

Nowa przestrzeń Placu Unii

Nowa przestrzeń Placu Unii będzie w pełni funkcjonalna. W związku z dynamicznym rozwojem elastycznych powierzchni typu flexible na świecie, także warszawski biurowiec umożliwi swobodny podział powierzchni swoim najemcom. W aranżacji zostanie też zastosowanych wiele rozwiązań ekologicznych z wykorzystaniem materiałów pochodzących w recyklingu. Na podłogach znajdą się wykładziny produkowane w stu procentach z wyłowionych sieci rybackich, które stanowiły zagrożenie dla zwierząt morskich. Sufity zostaną natomiast wykonane ze sprasowanej wełny drzewnej, która charakteryzuje się wysokim współczynnikiem absorbcji dźwięku o najwyższym parametrze A.

PARTNER PORTALU

– Strategia świadomego podejścia do ekologii prowadzona jest we wszystkich naszych obiektach w Polsce i jest to dla Invesco Real Estate kwestia priorytetowa. W nowych biurach Placu Unii zostanie zastosowane m.in. w pełni energooszczędne oświetlenie LED. Będzie ono zaopatrzone w specjalne sterowanie z czujnikami ruchu oraz sensorami. Zliczą one automatycznie liczbę osób na danej powierzchni i dobiorą odpowiednie natężenie oświetlenia oraz wentylacji. W aranżacji wszystkich biur zostanie wykorzystanych także dużo naturalnych roślin, łącznie z gatunkami, które oczyszczają powietrze – dodaje Anna Szelc.

Za koncepcję aranżacji nowej przestrzeni biurowej odpowiada warszawskie biuro Trzop Architekci. Za komercjalizację obiektu odpowiedzialna jest firma Colliers International.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział