Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

AmRest będzie miał nowego CEO

AmRest ogłosił  plan zmiany na stanowisku CEO – 1 lipca 2021 r. obejmie je Luis Comas, zarządzający marką La Tagliatella w AmRest. Luis Comas zastąpi na tym stanowisku Marka Chandlera, który, po 13 latach pracy w firmie, postanowił przejść na emeryturę w czerwcu br.

Luis Comas związany jest z AmRest od lipca 2020 r., kiedy to objął stanowisko Prezydenta marki La Tagliatella – sztandarowej marki własnej AmRest. Z czasem objął kierownictwo nad kolejną marką własną Spółki – Bacoa. Luis Comas ma ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe w branży restauracyjnej i detalicznej. Z powodzeniem wprowadzał i rozwijał marki własne oraz franczyzowe na wielu rynkach w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. W tym czasie pracował na kierowniczych stanowiskach dla sieci Burger King, nadzorował rozwój Pizza Hut i KFC jako General Manager w YUM Iberia, jak również uczestniczył we wprowadzaniu marki Taco Bell na rynek hiszpański. Bezpośrednio przed dołączeniem do AmRest, Luis Comas pełnił funkcję Vice Prezesa Dywizji w Alshaya Group, odpowiadając za zarządzanie markami grupy w segmencie fast casual i family dining na Bliskim Wschodzie.

AmRest to wyjątkowa grupa restauracyjna

– Cieszymy się bardzo z promocji Luisa Comasa na CEO AmRest. Taki plan sukcesji gwarantuje, że przekazanie stanowiska odbędzie się płynnie i zapewni kontynuację przywództwa w firmie. Przez ubiegły rok, Luis współpracował blisko z zespołem zarządzającym AmRest, zdobywając niezbędną wiedzę na temat marek, systemów operacyjnych oraz wartości firmy. Oprócz imponującej historii zawodowej, Luis jest również bardzo sprawnym i charyzmatycznym liderem. Posiada niezbędne cechy oraz kompetencje, które dają pewność, że jest on właściwą osobą do prowadzenia AmRest ku pozycji europejskiego lidera będącego inspiracją dla globalnej branży restauracyjnej – powiedział Jose Pares Gutierrez, Executive Chairman AmRest. – Chcę również wyrazić słowa wdzięczności dla Marka za jego wieloletnią pracę na rzecz firmy, a szczególnie za jego lojalność i oddanie pracownikom AmRest. Pod przywództwem Marka AmRest z sukcesem radził sobie z wyzwaniami wynikającym z sytuacji pandemicznej utrzymując silną pozycję firmy odpornej na kryzys i zdolnej do dalszego rozwoju – dodał Pares Gutierrez.

– Jestem zaszczycony objęciem tej roli i z radością podejmę się możliwości budowania kolejnych sukcesów firmy w oparciu o jej dziedzictwo oraz dotychczasowe osiągnięcia. AmRest to wyjątkowa grupa restauracyjna w Europie. Mamy wiodące marki globalne, znakomity zespół zarządzający i oddanych pracowników. To sprawia, że jesteśmy na właściwej drodze do skorzystania z możliwości rozwoju w obszarze franczyzy, innowacji cyfrowych i nowych trendów w branży, co przyniesie wiele korzyści dla naszych gości, udziałowców oraz społeczeństwa – powiedział Luis Comas.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział