Agata Meble kupuje od Rank Progress teren pod nowy sklep w Olsztynie

Spółka Agata Meble zakupiła od Rank Progress SA teren o powierzchni 2,56 ha w Olsztynie. Nabywca planuje budowę w tym miejscu nowego salonu Agata.

Zarząd Rank Progress mógł sprzedać teren w związku z odstąpieniem przez Gminę Olsztyn od prawa pierwokupu części nieruchomości. Nabyta przez Agatę nieruchomość jest położona przy ulicy Sikorskiego w Olsztynie i ma 2,56 ha powierzchni. Rank Progress sprzedał teren za 16 mln zł.

R E K L A M A
Food Fyrtel

Sieć meblowa Agata buduje salony wielkopowierzchniowe o powierzchni od 10 do 20 tys. mkw.

– Firma Agata S.A. nieustannie inwestuje w nowe punkty sprzedaży, tym samym dając większe możliwości dostępu do szerokiego wyboru asortymentu dla mieszkańców kolejnych regionów Polski – mówił w marcu br. Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Agata S.A.

Ponad 30 sklepów Agata w Polsce

Agata S.A. to polska sieć wielkopowierzchniowych salonów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz w Polsce; obejmująca 31 wielkopowierzchniowych salonów zlokalizowanych zarówno w dużych, jak i średnich miastach w całym kraju. Agata S.A. poprzez punkty sprzedaży detalicznej i e-commerce oferuje kolekcje do pokoju dziennego, dziecięcego, sypialni, jadalni i kuchni, a także szeroką gamę produktów i akcesoriów do aranżacji wnętrz. Marka zapewnia dostęp do artykułów ponad 250 krajowych i zagranicznych producentów kilkudziesięciu marek własnych oraz szerokiego grona doradców, projektantów i ekspertów.

Inwestycje Rank Progress

Rank Progress to inwestor specjalizujący się w przygotowaniu i realizacji projektów komercyjnych. Działalność spółki obejmuje pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. Firma zrealizowała m.in. takie projekty jak: Galeria Tęcza w Kaliszu, Galerie Twierdza w Kłodzku i Zamościu,  Brama Pomorza w Chojnicach czy Pogodne Centrum w Oleśnicy.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział