ECCO i EKO w Galerii Katowickiej

galeria-katowicka

Galeria Katowicka nie zwalnia tempa. W lipcu tenant-mix w obiekcie wzmocniła marka obuwnicza ECCO. Działa też Miejska Farma – proekologiczna inicjatywa aktywizująca mieszkańców aglomeracji.

Zlokalizowana na terenie ponad 2-milionowej aglomeracji Galeria dba o utrzymanie relacji z mieszkańcami regionu. W odpowiedzi na ich potrzeby, ale też rosnącą świadomość ekologiczną, wychodzi z inicjatywami dalece wykraczającymi poza standardową w retailu prosprzedaż. Istotnym elementem działań jest ich wymiar prośrodowiskowy oraz społeczny.

W czerwcu na placu przed obiektem uruchomiono Miejską Farmę w Katowickiej. Do stworzenia przestrzeni wykorzystano 30 ton ziemi oraz 63 drewniane skrzynie, aktualnie obsadzone 2300 sadzonkami warzyw i roślin. Pod koniec sierpnia z plonów skorzystać będą mogli mieszkańcy regionu. Obecnie zielony teren służy do przeprowadzania bezpłatnych warsztatów poświęconych tematyce ekologii oraz zero waste.

Niedawno w Galerii Katowickiej podsumowano kolejne z ostatnio podjętych przedsięwzięć o ekologicznym charakterze. W ramach akcji „Ubrania Pełne Mocy”, we współpracy z serwisem UbraniaDoOddania.pl, mieszkańcy regionu zachęcani byli do pozbycia się zalegającej w szafach odzieży i nadania jej drugiego życia, a przy okazji wsparcia inicjatywy Eko-Mural w Katowicach. Za dostarczenie ubrań do Galerii klienci otrzymali karty podarunkowe o wartości 50 zł. Inicjatywa odniosła spektakularny sukces – łącznie udało się zebrać 9 ton ubrań.

ecco-katowicka

ECCO w Galerii Katowickiej

Początek 3Q 2021 to też nowi najemcy. Tenant-mix Galerii Katowickiej wzbogacił zlokalizowany na poziomie 0 salon duńskiej firmy ECCO. W lokalu, oprócz flagowego produktu marki, czyli obuwia wykonanego z wykorzystaniem technologii GORE-TEX®, znaleźć można także skórzane akcesoria w postaci torebek, plecaków, portfeli czy etui na telefony.

– Ponadstandardowe rozwiązania dla bezpieczeństwa, silny tenant-mix oraz ciekawe projekty sprawiły, że po wielomiesięcznych ograniczeniach dla branży klienci z chęcią do nas wracają. Już w maju 2021 zanotowaliśmy wzrost footfallu o 67% i obrotów najemców o 113% w porównaniu do wyników z maja 2020. Stanowi to potwierdzenie faktu, iż podjęte działania przynoszą pożądane rezultaty – odwiedzający czują się u nas komfortowo, a oferty rozrywkowa i usługowo-handlowa skrojone są na miarę ich potrzeb – mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,609 mkw. i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek&Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull& Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro RTV AGD, Douglas czy Flying TigerCopenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos oraz projektor laserowy 4K. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Właścicielem Galerii Katowickiej jest fundusz Employees Provident Fund of Malaysia z siedzibą w Kuala Lumpur, założony w 1951 r. To jeden z najstarszych i największych funduszy emerytalnych na świecie, inwestujący również w nieruchomości. Za zarządzanie aktywami funduszu (asset management) odpowiedzialny jest Savills Investment Management z siedzibą w Londynie.

Za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka APSYS Polska, jeden z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Projekty

galeria handlowa
47 609 m2
Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,609 mkw. i obejmuje…
Baza danych

Najemcy

obuwie, obuwie dziecięce, obuwie męskie, obuwie damskie
Lokalizacji: 57
Duńska marka Ecco istnieje od 1963. Ecco Polska, działające od 1992 roku, jest członkiem Ecco Group, światowej marki obuwniczej.
Baza danych

Firmy

developer/inwestor
Od 24 lat, Apsys projektuje i zarządza przestrzeniami handlowymi we Francji i w Polsce. Apsys rozwija innowacyjne, „szyte na miarę”…
Baza danych
Scroll to Top