PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

Ekoodpowiedzialność Galerii Kazimierz

Galeria Kazimierz w trosce o zdrowie i lepsze samopoczucie swoich gości oraz włączając się aktywnie do działań mających na celu poprawę jakości powietrza w Krakowie, zainstalowała na placu przed budynkami historycznymi Miejski Filtr Powietrza. Jest to jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań do walki ze smogiem, które skutecznie oczyszcza powietrze z najbliższego otoczenia z ponad 90% niebezpiecznych pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10. Oprócz filtrowania powietrza z metali ciężkich i pyłów, filtr niweluje też pyłki roślinne, co stanowi ukojenie dla osób cierpiących na różnego typu alergie oraz likwiduje bakterie i wirusy.

Zrównoważony rozwój priorytetem Invesco Real Estate

Umiejscowienie dodatkowych płuc w stolicy Małopolski nie jest przypadkowe. Strumień czystego powietrza skierowany jest bezpośrednio na strefę wypoczynku Galerii Kazimierz, która w sezonie letnim stała się sercem wydarzeń kulturalno-rozrywkowych przygotowanych z myślą zarówno o mieszkańcach miasta i turystach.

– Zgodnie z globalną strategią Invesco Real Estate, firma realizuje wszelkie działania w myśl idei zrównoważonego rozwoju i w zgodzie z zasadami ESG. Na dachu Galerii Kazimierz są już chociażby ule, na placu zewnętrznym pośród licznych zielonych nasadzeń znalazły się budki dla ptaków i hotele dla owadów. Kolejnym krokiem było postawienie filtra, który oczyści powietrze i pozwoli spokojnie relaksować się krakowianom na terenie placu zewnętrznego przy fontannie. To niezwykle ważne, by zadbać o zbilansowanie emisji zanieczyszczeń w naszym otoczeniu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, jak bardzo istotna dla naszego zdrowia jest jakość powietrza. A ta pogarsza się z każdym rokiem szczególnie w największych miastach naszego kraju. Polskie aglomeracje niestety też coraz częściej pojawiają się na szczycie listy najbardziej zanieczyszczonych metropolii na świecie – mówi Anna Szelc, Dyrektor Asset Management w firmie Invesco Real Estate, która jest właścicielem Galerii Kazimierz.

Problem smogu pojawia się w miastach nie tylko w okresie zimowym, ale również latem wraz ze smogiem wtórnym. Filtr powietrza działa w oparciu o zasady elektrostatyki i jest w stanie filtrować cząsteczki o rozmiarze powyżej 1/10 µm. Działanie urządzenia polega na wymuszonym przepływie powietrza przez dwustopniowy zespół filtrów pasywno-aktywnych.

– W przyszłości Invesco Real Estate planuje podjęcie kolejnych kroków mających na celu zmniejszenie wytwarzanego przez budynki śladu węglowego nie tylko w aspekcie Galerii Kazimierz, ale także innych obiektów należących do rodzimego portfela firmy – zapewnia Anna Szelc.

gal-kazimierz

Atrakcje i oferta handlowa Galerii Kazimierz

Galeria Kazimierz zadbała, by tegoroczne wakacje były pełne pozytywnej energii nie tylko dla krakowian spędzających lato w mieście, ale także dla wszystkich turystów. Zewnętrzny plac centrum handlowego już od czerwca zmienił się w przestrzeń bezpiecznie i profesjonalnie przygotowanych rozrywek dla gości w każdym wieku. Centrum handlowe z myślą o wielbicielach sportu zorganizowało m.in. jedną z największych stref kibica w Krakowie. Z okazji UEFA Euro 2020 na placu zewnętrznym fani piłki nożnej mogli śledzić na żywo wszystkie rozgrywki Mistrzostw Europy. Wielbiciele futbolu relaksowali się wygodnie na leżakach i oglądali każdy mecz na ogromnym ekranie. Z kolei po zakończeniu piłkarskich rozgrywek rozpoczęła się kolejna edycja Kazimierz Summer Festival – najdłuższego festiwalu organizowanego przez centrum handlowe w Polsce. Goście Galerii przez kilka tygodni brali udział w licznych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych. Dla amatorów spektakli plenerowych przygotowano aż 8 występów doskonale znanego Teatru KTO. Z kolei miłośnicy muzyki w każdą sobotę brali udział w koncertach z serii Małe Granie, podczas których mogli posłuchać twórczości popularnych, krakowskich zespołów. A dla klientów poszukujących produktów od lokalnych producentów i dostawców przygotowano cykliczne edycje Eko Targu. Zwieńczeniem tegorocznego Kazimierz Summer Festival był koncert gwiazdy rodzimej sceny elektronicznej – zespołu Kamp.

Galeria Kazimierz to nowoczesne centrum handlowe, działające od 2005 roku, zlokalizowane w historycznym centrum Krakowa, przy ulicy Podgórskiej. Na dwóch poziomach galerii znajduje się ponad 160 sklepów znanych polskich i zagranicznych marek (m.in. Zara, H&M, Reserved, Empik, Smyk, GoSport, RTVeuroAGD), liczne punkty usługowe i gastronomiczne: Calypso Fitness, multipleks Cinema City z 10 salami kinowymi, jedyne w Krakowie studio tańca Egurrola Dance Studio oraz market Carrefour Premium. Obiekt oferuje prawie 40 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej i 1500 miejsc parkingowych. Od 2014 roku właścicielem galerii jest Fundusz należący do Invesco Real Estate. Za zarządzanie galerią odpowiedzialna jest firma CBRE.

PARTNER PORTALU

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział