City Mall Kępno z prawomocnym pozwoleniem na budowę

city-mall-kepno-mallson

Planowany w Kępnie duży park handlowy – City Mall Kępno – otrzymał właśnie prawomocne pozwolenie na budowę. Wykonanie prac budowlanych powierzono giełdowej firmie Pekabex z Poznania. Budowa obiektu rozpocznie się w pierwszej połowie października br.

Obiekt zlokalizowany jest przy głównym skrzyżowaniu wjazdowym do centrum miasta na drodze krajowej DW nr 482 oraz przy węźle Kępno na obwodnicy miasta w ciągu drogi ekspresowej S11. City Mall Kępno będzie największym w regionie, nowoczesnym, wielofunkcyjnym projektem o charakterze handlowo-usługowym. W strefie oddziaływania obiektu znajdzie się około 150 tys. osób – w tym mieszkańcy Kępna, Sycowa, Baranowa, Ostrzeszowa czy Wieruszowa, ale też tysiące przyjezdnych pracowników licznych fabryk tego słynącego z przemysłu meblowego rejonu.

13 tys. mkw. powierzchni najmu w City Mall Kępno

Na ok. 13 tys. mkw. powierzchni najmu City Mall Kępno zaoferuje ok. 30 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych wraz z popularnym operatorem spożywczym. Dla klientów dostępne będą: komfortowy bezpłatny parking dla 400 samochodów, restauracja drive-thru oraz sąsiadująca z parkiem handlowym stacja benzynowa.

Projektowany park handlowy wzbogaci istniejącą ofertę handlową regionu o znane i popularne marki branż: spożywczej, modowej, rtv-agd, sportowej, drogeryjnej, usługowej, gastronomicznej, wyposażenia wnętrz i innych.

– Trwa komercjalizacja obiektu. Finalizowane są umowy najmu a ponad 80% powierzchni jest już rozdysponowane pomiędzy najemcami znanych sieci – mówi Ewa Ściubidło, Wiceprezes firmy Mallson Polska – spółki odpowiedzialnej za koncepcję komercyjną i wynajem obiektu.

City Mall Kępno projektuje Biuro Architektoniczne MFA. Inwestorem jest spółka L.I. Invest Company posiadająca w swoim portfolio liczne realizacje związane z budową nieruchomości o charakterze komercyjnym, takie jak: parki handlowe, centra magazynowo-logistyczne czy obiekty handlowo-usługowe oraz osiedla mieszkaniowe. Ponadto L.I. Invest Company stanowi część spółki rodzinnej Lech-Pol Invest Company, która od 1989 r. zajmuje się produkcją komfortowych i designerskich mebli tapicerowanych eksportowanych m.in. we Francji, Niemczech oraz w Szwajcarii.

Pekabex dostarcza rozwiązania w zakresie projektowania, produkcji i montażu konstrukcji obiektów w oparciu o technologię prefabrykacji elementów żelbetowych. Firma jest notowana na GPW od lipca 2015 roku. Grupa realizuje obiekty halowe, produkcyjne oraz mieszkaniowe i prowadzi projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą – głównie na rynku skandynawskim i niemieckim.

Mallson Polska

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na każdym etapie powstawania i funkcjonowania nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami.

Firma ma w swoim portfolio łącznie 100 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni około 900 tys. mkw., a obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 60 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Facebook
LinkedIn
PARTNERZY PORTALU
NAJNOWSZE INFORMACJE
SCF DATABASE

Projekty

park handlowy
13,000 m2
City Mall Kępno zaoferuje powierzchnię najmu wynoszącą w sumie około 13 tys. mkw. najmu, na której znajdzie się 30 sklepów,…
Baza danych

Firmy

retail agency
Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo…
Baza danych
Scroll to Top