PARTNER PORTALU

PARTNER PORTALU

Amerykańska marka sportowa nowym najemcą Galerii Jurajskiej

Galeria Jurajska przyciąga polskie i globalne marki. Niedawno centrum ogłosiło umowy m.in. z HalfPrice i Foot Locker. Teraz pulę nowości, które wkrótce pojawią się w ofercie galerii, zasila też New Balance.

Największe centrum handlowe w Częstochowie wzmacnia liczący blisko 200 najemców tenant-mix. Dział leasingu Galerii Jurajskiej podpisał właśnie umowę najmu z siecią sklepów New Balance. Nowy najemca zajmie lokal mający 155 mkw. Otwarcie sklepu zaplanowano na koniec listopada tego roku.

– Ostatnie tygodnie przynoszą prawdziwy wysyp umów najmu, a to dopiero początek ekscytujących zmian w naszej ofercie. Dzięki skutecznie realizowanej strategii leasingowej przyciągamy największe marki. Stale też umacniamy kluczowy dla naszego pozycjonowania na rynku segment modowy, największy w tej części województwa śląskiego – mówi Anna Borecka-Suda, zastępca dyrektora Galerii Jurajskiej.

– Dużą wartością ostatnich zmian jest to, że wszyscy nowi najemcy to lokalni debiutanci. Marki te do tej pory nie miały sklepów w tej części regionu. Fakt, że mimo wyzwań z jakimi mierzy się rynek zdecydowały się ulokować swoje sklepy w naszym obiekcie, pokazuje jak dużym cieszymy się zaufaniem inwestorów i jak bardzo dostrzegalny jest potencjał naszego rynku oraz samego obiektu – dodaje.

New Balance otwiera pierwszy sklep w Częstochowie

New Balance to jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek na świecie, a zarazem największy producent obuwia i odzieży sportowej oraz lifestylowej. Jak zapowiada najemca, w ofercie nowego sklepu będzie można znaleźć obuwie, ubrania oraz akcesoria dla kobiet, mężczyzn oraz dla dzieci. Sieć obecnie ma ponad 50 lokali w całym kraju. Ten w Galerii Jurajskiej będzie jej pierwszym w Częstochowie.

New Balance będzie 95. marką fashion w ofercie Galerii Jurajskiej, a zarazem też 10. marką sportową, która wzbogaci ten segment tenant-mixu. Dziś wśród marek z tej ostatniej kategorii w Galerii Jurajskiej można znaleźć m.in. Adidas, Puma, Nike, 4F, a także multibrandowe sklepy Sizeer i Intersport, a wkrótce także Foot Locker.

– Pod dachem Galerii Jurajskiej można dziś znaleźć kompletną ofertę modową, ale i sportową. To dwa kluczowe dla nas segmenty, które stale wzmacniamy, zwłaszcza topowymi markami, jakich oczekuje od nas lokalny rynek. Tym samym budujemy tenant-mix, który odpowiada nie tylko naszemu pozycjonowaniu, ale przede wszystkim potrzebom klienta. Taki świadomy rozwój sprawia, że Galeria Jurajska to dziś jeden z nielicznych obiektów handlowych w Polsce, który jest niemal w 100% skomercjalizowany. Ostatnie umowy domykają bowiem ten proces – mówi Jarosław Tutaj, Head of Retail Leasing w GTC SA.

Galeria Jurajska – największe centrum handlowe w Częstochowie

Galeria Jurajska to największe centrum handlowe w Częstochowie (49 tys. m kw. GLA). Działający od 2009 roku obiekt z roku na roku zyskuje na popularności. W efekcie dziś to najchętniej wybierana galeria w mieście i jedna z najpopularniejszych w regionie. W Galerii Jurajskiej można znaleźć 200 sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych oraz wielosalowe kino Cinema City. Ofertę wypełniają najpopularniejsze polskie i zagraniczne marki. Swoje sklepy mają tutaj m.in. Grupa LPP (Reserved, Cropp, Home & You, House, Mohito, Sinsay), grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Massimo Dutti), H&M, TK Maxx, Mango, New Yorker, Douglas, Rossmann, Sephora, Super Pharm, Euro RTV AGD, Intersport, Empik, Smyk, Apart i wiele innych. W obiekcie działa także strefa rozrywki Bajkowy Labirynt. Operatorem spożywczym jest natomiast Biedronka.

PARTNER PORTALU

Do dyspozycji klientów Galerii Jurajskiej jest wielopoziomowy parking mogący pomieścić ponad 2330 samochodów, parking autokarowy, rowerowy, motocyklowy a także nowocześnie zaaranżowana strefa restauracyjna z wydzieloną przestrzenią wypoczynkową. Tuż przy galerii klienci znajdują natomiast nowocześnie zaaranżowany miejski ogród nad bulwarami Warty oraz parking autokarowy. We wnętrzu obiektu z kolei przygotowano dla nich kilka stref relaksu, w tym spektakularną strefę dydaktyczno-wypoczynkową z licznymi akwariami słono- i słodkowodnymi. Właścicielem galerii jest GTC S.A.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział