Rejestracja na SCF 2023 Fall!
Dołącz do 1200 uczestników

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

PARTNERZY PORTALU

Metro Properties
Metro Properties

DM BOŚ: przychody LPP przekroczą 12 mld zł

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ prognozują, że w roku 2020/21 przychody Grupy LPP osiągną poziom 12,4 mld zł. W kolejnym roku zbliżą się one do 15 mld. zł. W konsekwencji prognozowany jest duży wzrost docelowej ceny akcji LPP.

Dotyczące LPP prognozy analityków DM BOŚ są bardzo optymistyczne. Ich zdaniem w tym roku finansowym zysk netto LPP wyniesie 972,7 mln zł, a EBIT 1,36 mld zł przy przychodach na poziomie 12,4 mld zł. Rok później zysk netto ma wzrosnąć do 1,03 mld zł, zysk operacyjny do 1,45 mld zł, a obroty do 14,9 mld zł.

Duży wzrost docelowej ceny akcji

Po opublikowaniu wyników finansowych za III kwartał, analitycy Domu Maklerskiego BOŚ przewidują duży wzrost docelowej ceny akcji LPP. Ich zdaniem osiągnie ona poziom prawie 18 tys. zł. Raport wydano przy kursie 14 430 zł.

” Zważywszy na mocne i powyżej oczekiwań rynku wyniki finansowe spółki za III kw. br. podwyższamy nasze prognozy finansowe, a nasza 12-miesięczna wycena docelowa rośnie do 17.890 zł na akcję (poprzednio 10.583,4 zł na akcję). Uważamy, że LPP nie tylko udało się przetrwać pandemię, ale także znacząco wzmocnić pozycję, co mamy nadzieję będzie widoczne w nadchodzących kwartałach. Celem spółki jest wypłacanie co roku regularnej dywidendy, w dwóch transzach” – czytamy w rekomendacji DM BOŚ.

LPP poradzi sobie z trudnościami

„Zakładamy, że wynik operacyjny przekroczy nasze poprzednie prognozy, chociaż oczekujemy niewielkiego spadku marży zysku brutto na sprzedaży. Przed branżą detaliczną stoją takie wyzwania jak obniżenie produkcji czy opóźnienia dostaw. LPP wielokrotnie demonstrowało ponadprzeciętną zdolność do radzenia sobie z trudnościami i liczymy, że i tym razem poradzi sobie z przeciwnościami” – dodano w rekomendacji.

SCF MAGAZINE

Czasopismo rynku retail

Zobacz

Codzienny newsletter

Rejestracja

Targi centrów handlowych

Weź udział