Amrest: przychody w górę o 20 proc.

Skonsolidowane przychody Amrestu w trzecim kwartale 2021 roku wyniosły 533,6 mln euro, co oznacza wzrost rdr o 20,9 proc. – poinformowała spółka w komunikacie giełdowym.  Wzrosty osiągnięto na wszystkich rynkach, na których działają restauracje należące do Amrestu, ale największe były w Rosji.  Amrest wstępnie szacuje, że wskaźnik sprzedaży porównywalnej w restauracjach osiągnął w trzecim kwartale poziom 115,5 proc.

Ożywienie sprzedaży

“W trzecim kwartale 2021 zanotowano ożywienie sprzedaży, będące kontynuacją pozytywnych trendów obserwowanych już w poprzednim kwartale. Wzrostowi wolumenu sprzedaży towarzyszył większy udział działających restauracji oraz ponowne otwarcie segmentu “dine in” w wyniku złagodzenia ograniczeń związanych z pandemią Covid-19 na większości rynków działalności grupy” – napisano w komunikacie. Udział działających restauracji w portfelu AmRest wzrósł do 99 proc. na koniec września 2021 roku, w porównaniu z 98 proc. rok wcześniej. Wstępna sprzedaż wygenerowana na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej wyniosła w trzecim kwartale 2021 roku 252,3 mln euro, co stanowi wzrost o 27,1 proc. rdr.

Wzrosty na wszystkich rynkach

Sprzedaż dywizji Europa Zachodnia ukształtowała się na poziomie 192,9 mln euro i była o 15,3 proc. wyższa niż przed rokiem. Przychody dywizji rosyjskiej wyniosły 51,0 mln euro i były o 19,1 proc. wyższe niż w poprzednim roku. Przychody na rynku chińskim sięgnęły 27,3 mln euro, co stanowi wzrost o 10,3 proc.

Newsletter SCF News | Retailnet.pl

Codzienny newsletter dla profesjonalistów rynku centrów handlowych